IDEA 2022’den Samsung’a 42 ödül birden

Teknoloji markası Samsung, Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde (IDEA 2022) 42 ödül birden kazandı.

Bu yıl, IDEA kapsamında Ev, Tüketici Teknolojisi, Dijital Etkileşim ve Tasarım Stratejisi gibi 20 farklı kategoride gerçekleştirilen Uluslararası Tasarımda Mükemmellik Ödülleri’nde temel değerlendirme kriterleri arasında ise ‘Tasarımda İnovasyon’, ‘Kullanıcıya Yönelik Fayda’, ‘Toplumsal Fayda’ gibi maddeler yer aldı.

Samsung’un yenilikçi ve kullanıcı odaklı ürün tasarımları, ikisi ‘Altın’, beşi ‘Gümüş’, biri ‘Bronz’ ödülün yanı sıra 34 adet finalist ödülü ile birlikte toplam 42 ödülün sahibi oldu.

Bespoke serisine ve Bespoke Jet dikey kablosuz süpürgeye altın ödül

Samsung’un Kuzey Amerika’da satışa sunulan buzdolabı, fırın, mikrodalga fırın ve bulaşık makinesi gibi ev aletlerinden oluşan Bespoke ABD Mutfak Serisi, IDEA 2022’de altın ödül almaya hak kazanan iki ürün grubundan biri oldu.

Hepsi bir arada Clean Station özellikli Bespoke Jet dikey kablosuz süpürge de altın ödüle layık görülen üründen birisi oldu.

Samsung’un Galaxy ekosistemindeki çözümleri ve cihazlarına gümüş ödül

Samsung’un IDEA 2022’de gümüş ödül alan cihazları arasında ise yeni Galaxy Tab S8 de yer aldı. IDEA 2022’de gümüş ödül kazanan bir diğer ürün ise eski Galaxy akıllı telefonların basit bir yazılım güncellemesiyle IoT cihazlarına dönüştürülmesiyle bu cihazlara yeni bir işlev kazandıran ‘Galaxy Upcycling at Home’ platformu oldu.

IDEA 2022’deki diğer gümüş ödüllerden biri ise Samsung’un 29 Hint dilinde daha hızlı ve daha kolay yazmayı destekleyerek, optimize akıllı telefon klavyesi deneyimi sunan Samsung India Klavye’nin oldu. Ayrıca, İndüksiyonlu Ocağı SmartThings Kitchen Hizmeti’ne bağlayarak yemekleri çok daha kolay bir şekilde pişirmeyi sağlayan ‘Pişirme Sensörü’ de gümüş ödül kazandı. Güneybatı Asya mutfaklarında pişirme ortamını iyileştirmek amacıyla geliştirilen davlumbaz, klima ve hava temizleyici işlevlerini bir araya getiren konsept tasarımıyla ‘Samsung Air Hood’ da gümüş ödüle layık görüldü. Bronz ödül ise akıllı telefonları halka ya da renkli kayışla kullanarak kişiselleştirmenin çeşitli seçeneklerini sunan Galaxy Z Flip3 kılıf tasarımının oldu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE