HyperX Clutch kablosuz kumanda kolu satışta

HP Inc.’in oyun çevre birimleri ekibi, mobil oyunlar için kablosuz HyperX Clutch kumanda kolunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Mobil oyunlar için gelişmiş kontroller sağlamak üzere tanıdık tam boyutlu standart kumanda düzeni, tutma kolları üzerinde bulunan dokulu yüzeyiyle rahat ve ergonomik bir kullanım sağlayan HyperX Clutch kablosuz kumanda kolları, Android mobil cihazlarda ve PC ‘de bulunan kumanda destekli oyunlarla uyumlu.

HyperX Clutch kablosuz oyun kumandası, kullanıcıların Bluetooth 4.2 veya PC için 2.4 GHz kablosuz alıcı aracılığıyla Android mobil cihazlar için kablosuz desteğe sahip PC ve Android mobil cihazlar arasında geçiş yapmalarını sağlamanın yanı sıra, beraberinde gelen USB-C – USB-A kablosu ile PC bağlantısı sağlayan kablosu sayesinde de kullanıcıların birden fazla cihaz aracılığıyla bulut paylaşımı üzerinden oyun oynamanın tüm avantajlarından yararlanmalarını sağlıyor.

Standart denetleyici düzeni kullanırken, rekabet avantajı için kumandanın üzerinde ek Turbo ve Clear tuşları bulunan HyperX Clutch, tabletler ve telefonlar için bir masaüstü aracı olarak işlev görebilen, 41 milimetreden 86 milimetreye kadar olan telefonların takıldığı telefon klipsi içerir. Ayrıca kumanda, daha uzun oyun seansları için tek bir şarjla 19 saate kadar pil ömrü sunan dahili 600 mAh şarj edilebilir pil ile donatılmıştır.