Huawei yenilikçi çözümleriyle şirketlerin dijital dönüşümüne hız kazandırıyor

Bilişim Vadisi Gebze’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen IT Forum CxO sona erdi. Türkiye’nin teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katıldığı etkinlikte, Huawei’in en güncel teknolojileriyle birlikte, Huawei CLOUD platformu ve AppCube çözümü de Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Hussein Hai tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

IT Forum CxO etkinliğini, 10’dan fazla ülkeden 350’den fazla katılımcı ziyaret etti. Pandemi Sürecinde Dijitalleşme, Metaverse, Siber Güvenlik, Büyük Veri, Yapay Zeka, Akıllı Üretim, Akıllı Şehirler gibi trend konuların görüşüldüğü etkinlikte ürün tanıtımları yüksek katılımlı konferanslar ve yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirildi.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Hussein Hai , Huawei’in en güncel Bulut Çözümleri ve AppCube platformu hakkında da detaylı bilgiler paylaşıldı. Huawei Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirilen bir LOW CODE platformu olan AppCube daha az kod yazarak daha fazla yazılım üretmeye olanak sağlıyor. AppCube, başta KOBİ’ler olmak üzere şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerinde verimlilik vaat ediyor.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Hussein Hai konuşmasında şu sözlere yer verdi:“Huawei Türkiye olarak, 20. yılını kutladığımız Türkiye’deki yolculuğumuzun ilk gününden bu yana Türkiye bilişim altyapısının ve ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. AppCube açık ve esnek bir platform olma özelliği sahip. Ayrıca iyi bir ekosistem oluşturmak için üniversiteler ve start-up’larla birlikte çalışmayı planlıyoruz. Platformun sağladığı kolaylıklar herkesin birer geliştirici olabilmesine imkan sağlıyor.”

Hai mevcut üniversite iş birlikleri hakkında şunları söyledi:“ Üniversite-sanayi iş birliğini destekleyen programlar kapsamında da TÜBİTAK ile 13 önemli projeye imza attık. Akademi iş birlikleri bizim için her zaman çok önemli oldu. Hali hazırda, Türkiye’de 20’den fazla üniversite ile iş birliği halindeyiz. Bazı sayısal metriklere baktığımızda Türkiye’deki ofisimizde 1500’den fazla çalışanımız var. Bugüne kadar 309 milyon dolardan fazla yatırım yaptık. Türkiye’ye duyduğumuz güvenle, yatırım yapmaya hız kesmeden devam edeceğiz.”