HUAWEI MateBook D15 R5 Türkiye’de satışa sunuldu

HUAWEI Tüketici Elektroniği Grubu, FullView ekranı, Multi-Screen Collaboration (Çoklu Ekran Kullanımı) özelliği ve yenilenen donanımı ile öne çıkan HUAWEI MateBook D15 R5’i Türkiye’de satışa sundu.

HUAWEI MateBook D15 R5, yenilenen HUAWEI Share özellikleriyle bağlantı özelliklerini de güncelledi. Bu yeni özelliklerle, HUAWEI MateBook ve akıllı telefonlarla daha kolay iletişim kuran arayüz, sürükle bırak özelliğiyle beraber, akıllı telefona kaydedilmiş içeriği doğrudan dizüstü bilgisayarda görüntülemeyi de sağlıyor. Dizüstü bilgisayara bağlı çevre birimlerinin, akıllı telefonlarda gezinti için de kullanılabildiği Multi-Screen Collaboration, cihazlar arası geçiş yapmaksızın, mobil uygulamalara sorunsuz erişim imkanı sağlıyor.

MateBook D15 R5 iki adet USB 2.0 tip A, bir adet USB 3.0 tip A, bir adet USB-C bağlantı noktası ve bir adet HDMI ve ses giriş-çıkış jakını da barındırıyor. AMD Ryzen 5 5500U işlemcisine sahip HUAWEI MateBook D15, HUAWEI Shark Fin Fan 2.0, gelişmiş soğutma sisteminin yeni sürümünü de içeriyor. Ayrıca 8 GB çift kanallı DDR4 belleğe ve 512 GB SSD ek depolama alanına ve güç düğmesinde yerleşik bir parmak izi okuyucusuna da sahip olan HUAWEI MateBook D15 R5’in, kullanıcının istediğinde bir kez basarak ortaya çıkarabileceği klavyede gizlenmiş bir gömme kamerası bulunuyor.

42 WH güçlü piliyle, 9,5 saate kadar kesintisiz 1080p video izleme imkanı sağlayan HUAWEI MateBook D15 R5, bilgisayarı 30 dakikada yüzde 53 oranında şarj edebilen 65W USB-C şarj cihazı ile geliyor. Cihaz aynı zamanda ısı dengesini korumak amacıyla, ısı miktarı belli bir eşiği geçtiğinde şarj işlemini otomatik olarak durduran aşırı ısınma korumasına da sahip.

Yenilenen HUAWEI MateBook D15 R5, AF30 Mouse, Swift Sırt Çantası ve AX3 Dual Core router hediyeleri dahil olarak 10.999 TL tavsiye edilen kullanıcı fiyatı ve vade farksız dört taksit imkanıyla HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor.