HUAWEI MateBook 16 Türkiye’de ön satışta!

Huawei, dizüstü bilgisayarı HUAWEI MateBook 16’yı Huawei MateView GT 27 monitör ve bluetooth mouse hediyeleri ile birlikte Huawei Online Mağaza’sı üzerinden Türkiye’de ön satışa açtı.

HUAWEI MateBook 16, standart voltajda çalışan 7nm AMD Ryzen 7 5000 Serisi mobil işlemci ile donatıldı. Yeni HUAWEI Shark Fin fan soğutma sistemi, büyük ölçüde geliştirilmiş performans için yeniden tasarlandı. İki adet profesyonel sınıf 75 milimetre+ fan, menteşeli hava girişi tasarımı ve çift ısı borusundan oluşan bu ürün, gürültüyü düşük tutarken maksimum performans sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca dizüstü bilgisayarın tüm gücünü açığa çıkarmak için işlemci TDP’sini 54W’a çıkartan performans modu ile daha iyi pil verimliliği için denge modu arasında esnek bir şekilde geçiş yapabiliyor.

HUAWEI MateBook 16 oldukça hafif olmasına rağmen, tüm gün pil ömrü sunmak için 84Wh pil içeriyor. HUAWEI MateBook 16, kullanıcıların yalnızca dizüstü bilgisayarlarını değil, HUAWEI SuperCharge’ı destekleyen Huawei akıllı telefonlarını da hızla şarj etmeleri için çok yönlü bir 135 W güç adaptörüyle birlikte geliyor. HUAWEI MateBook 16, kullanıcıların akıllı telefonlarının ekranını tek bir dokunuşla PC ekranına yansıtmasını ve aynı anda iki cihazı tek bir ekranda kontrol etmesini sağlayan PC – Telefon Çoklu Ekran İş Birliğini destekliyor. HUAWEI MateBook 16, kablolu veya kablosuz olarak HUAWEI MateView’a da bağlanabilir.