Huawei İş Ortakları Zirvesi’nde birlikte büyüme vurgusu

Huawei Türkiye’nin şirketlere ve kurumlara yönelik dijital ürün ve hizmetlerinden sorumlu Kurumsal İş Grubu, 29 Mart 2022 tarihinde İstanbul Fairmont Otel ve Ankara Hilton Otel’de eşzamanlı düzenlediği Huawei İş Ortakları Zirvesi’nde iş ortaklarını ağırladı.

Yarım gün süren zirvede, bilişim sektörünün temsilcileri; yeni iş stratejilerini, fırsatları ve pandemi sonrası ekonomik toparlanma süreçlerini tartıştı. Toplantıda, Huawei’in en yenilikçi çözümlerinin tanıtımının yanı sıra, şirketin iş ortakları stratejisi ve iş ortaklarının dijital dönüşümünü hızlandıracak teşvikler de tüm ayrıntılarıyla ele alındı.

Zirve, Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li’nin açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında iş ortakları ekosisteminin önemine değinen Li, “2011 senesinde ulaşım, finans, enerji gibi sektörlerde 11 yeni çözüm geliştirdik. 2021 sonunda ise senaryo-bazlı 100 çözüm sunduk. Şeffaf, işbirlikçi, kazan-kazan prensibiyle hareket eden, iş ortaklarımızın karlılığını gözeten bir ekosistem inşa etmeye devam edeceğiz. Siz değerli iş ortaklarımızın desteğiyle işlerimizi büyütmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Toplantıda bir sunum yapan Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gürgen de kritik zamanlarda kurumsal itibarın önemine değinerek, “Günümüzde kurumsal itibar hiç olmadığı kadar önemli. Firmaların bu konuya çok daha fazla hassasiyet göstermesi gerekiyor. Şirketlerin toplum nezdinde nasıl algılandığı da çok önemli. Huawei denince bende ‘yenilikçi’ ve ‘yaratıcı’ şirket algısı oluşuyor. Bu noktaya, adım adım ve büyük çabaların sonunda ulaşılıyor” ifadelerini kullandı.

Ayrıca toplantıda “Huawei 2021 İş Ortakları Ödülleri” de sunuldu. 15 kategoride 55 iş ortağının ödüle layık görüldüğü törende, 10 sektör profesyoneline de Huawei’in en üst düzey teknik bilişim sertifikası takdim edildi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE