Huawei, çıkarılabilir klavyeli MatePad Air’i satışa çıkarttı

Huawei, üst düzey tablet performansını yeni çevik ve iş profesyonelleri için erişilebilir hale getiren yepyeni hafif amiral gemisi tableti Huawei MatePad Air’i Huawei Online Mağazası’nda satışa sundu.

Huawei MatePad Air, önceki Huawei MatePad ürünlerinde görülen ikonik endüstriyel tasarımları ve üst düzey amiral gemisi ürünlerindeki Frosting Process’i miras alıyor.

Air’in yüzeyi, geleneksel cam elyaf ve plastik gibi alternatiflere göre üretilmesi daha zor ve daha maliyetli olan ultra ince cam elyaftan yapılıyor. Sadece 6,4 mm kalınlığında ve 508 g ağırlığında olan tablet, gizli anteni ve düz yüzey tasarımıyla oldukça ince bir görünümü bulunuyor.

Çarpıcı ve akıcı 144 Hz Huawei FullView Ekran

Huawei MatePad Air, 2800×1840 piksel çözünürlüğe ve 3:2 üretkenlik oranına sahip 11,5 inç Huawei FullView Ekran bulunuyor. Tabletlerde tipik olarak 16:10 ekranda görülenden daha geniş ekran alanı sunarak hem eğlence hem de ofis görevleri için ideal hale geliyor.

Huawei MatePad Air, web sayfaları ve dosyalar arasında gezinirken kesintisiz görüntüleme için 144 Hz ekran yenileme hızını destekleyen ilk Huawei tablet olarak yer alıyor. Ekranın P3 sinema düzeyindeki renk gamı, içeriklerin gerçek renkleriyle sunulmasını sağlıyor. Tablet, kullanım senaryosuna göre ayarlanan 30 Hz ila 144 Hz uyarlanabilir yenileme hızı aralığını destekliyor. Yenileme hızını dinamik olarak ayarlayan tablet ekranı, sürükleyici görseller ile güç verimliliği ihtiyacını dengeliyor. Ayrıca, belirli oyunlarda çözünürlüğü artıran ve daha yüksek yenileme hızıyla daha akıcı ve daha kararlı bir oyun deneyimi sağlayan SuperRender oyun motoru da bulunuyor. 144 Hz Huawei FullView Ekran, Huawei M-Pencil ile sorunsuz bir şekilde çalışarak el yazısı veya çizim yaparken gecikmeyi neredeyse sıfır noktasına taşıyor.

PC benzeri deneyim ile üretkenlik

Kullanıcılara tanıdık PC masaüstü uygulamalarına erişim sağlayan PC App Engine teknolojisi sayesinde artık bir tablet üzerinde çalışmak giderek yaygın olmaya başladı. Huawei MatePad’in pencere gezdirme, pencere yakınlaştırma, dokunmatik etkileşimler, klavye ve fare etkileşimleri gibi özellikleri, bir tablette üretken kalmayı kolaylaştırıyor.

Aynı zamanda Huawei MatePad Air için Akıllı Manyetik Klavye, ön ve arka tarafı tamamen kaplıyor. Manyetik eşleştirme, kesintisiz şarj, sezgisel ses girişi ve 40’tan fazla kısayol tuş kombinasyonu gibi Huawei akıllı klavyenin özelliklerini taşımakla kalmıyor, aynı zamanda çıkarılabilir olması sayesinde iş ve yaratıcılıktan eğlenceye kadar çeşitli senaryolar için uygun hale geliyor.
 
Huawei Notes, Huawei tarafından geliştirilen profesyonel bir not alma uygulamasıdır. Huawei M-Pencil ile çalışmak üzere tasarlanmış bir dizi gelişmiş özelliği bulunuyor. Huawei Notes ayrıca not almayı kolaylaştırmak için bölünmüş ekran notları, 15x tuval yakınlaştırma, dokunarak açılan Hızlı Notlar, kendi geliştirdiği fırçalar ve basınca duyarlı silgi gibi çok çeşitli gelişmiş özelliklerle birlikte geliyor. Bölünmüş ekran notları, Çoklu Pencere ve çok segmentli kayıt ile çoklu görevler de kolaylaşıyor.

Kullanımı kolay HarmonyOS 3.1 yeni etkileşim deneyimi sunuyor

Huawei MatePad Air, tablet merkezli bir ofis kurulumunu kolaylaştıran ve cep telefonları, PC’ler, monitörler, Vision ürünleri, kulaklıklar ve hoparlörlerle zahmetsiz sürükle ve bırak cihazlar arası iş birliğine güç veren en yeni HarmonyOS 3.1 sistemini çalıştırıyor.

Bir fikir toplayıcısı olan SuperHub, metin, resim, video ve şarkıları istediğiniz zaman sürükleyerek notlara eklemek veya metin ve resimleri hem uygulamalar hem de cihazlar arasında kopyalayıp yapıştırmak için kullanılabilir.
 
Çoklu Pencere ve Uygulama Çoğaltıcı özellikleri, kullanıcının tablet ile diğer cihazları arasında metin, resim, video ve diğer dosyaları aktarmasına olanak tanıyan SuperHub’a ek olarak, üretken kalırken görevler arasında geçiş yapmayı kolay bir hale getiriyor.

Tablet aynı anda iki çift kulaklığa da bağlanabiliyor, böylece arkadaşlarınız ve aileniz aynı içeriği dinleyebiliyor ve izleyebiliyorsunuz.

12 bin 999 TL ile Huawei Online Mağaza üzerinden satışa sunulan MatePad Air, bin TL değerinde sepet indirimi ve 5 bin 496 TL değerinde FreeBuds SE, bluetooth fare, manyetik akıllı klavye ve M-Pencil hediyelerine de sahip olacak.