HSBC’den dış ticaret işlemleri için yeni uygulama

HSBC Türkiye, müşterilerine sunduğu dijital hizmetlere bir yenisini daha ekleyerek dış ticaret işlemleri için yeni dijital uygulamasını hayata geçirdi.

Müşterilerin artık nerede olursa olsun dış ticaret işlem talimatlarını internet bankacılığı üzerinden bankanın sistemlerine yükleyebilecekleri bu uygulama ile HSBS müşterileri ıslak imzaya ve basılı dokümana, kurye kullanımı ve beklemeye gerek kalmadan çok daha hızlı hizmet alabiliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kurumsal Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Caner Işlak, “Yeni dijital hizmetimizle müşterilerimizin daha etkin bir operasyonel akışa geçmelerine destek oluyoruz. Müşterilerimizin yeni uygulamamıza geçişlerini hızlandırmak için onlara birebir eğitimler de veriyoruz. Diğer yandan, müşterilerimizin bankamızla sistem üzerinden paylaştığı talimatlar uzmanlarımız tarafından kontrol edilerek işleme alınmaya devam edecek. Bu kapsamda HSBC’nin deneyimli dış ticaret kadrosunun sunduğu desteği dijital işlemlerin hızıyla birleştirmiş oluyoruz. Yeni uygulamamızla, müşterilerimize daha pratik, hızlı ve daha da iyi bir müşteri deneyimi sağlıyoruz. Ürünümüz ayrıca, çalışanlarımızın müşterilerimizle daha kaliteli zaman geçirmeleri ve onların farklılaşan finansal ihtiyaçlarına çözümler sağlamaları için de ek zaman yaratıyor” dedi.