HPE’den yeni veri depolama sunucu ailesi: HPE Alletra 4000

HPE, veri depolama sunucularının yeni nesli HPE Alletra 4000’i duyurdu.

HPE Alletra 4000 ailesi, HPE Alletra bulut yerel veri altyapısı çözüm portföyündeki ilk sunucu tabanlı ürüne karşılık geliyor. Daha önce HPE Apollo 4000 markası altında yer alan HPE Alletra 4000 yeni nesil veri depolama sunucuları, veriye dair taleplere güvenli, ekonomik ve operasyonel açıdan kolay bir yaklaşımla ayak uydurmak için özel olarak tasarlanmış modern veri altyapısı sağlıyor. Bu da kurumların veriye dayalı girişimlerinde kısıtlı sermayelerine ve personeline daha fazla odaklanmalarına imkân tanıyor.

HPE Alletra 4000 veri depolama sunucularıyla sistemler ve veriler için uçtan uca güvenlikten yararlanılabiliyor. Bu, HPE’nin tedarik zinciri güvenliğini sağlamasıyla başlıyor ve sistemin devre dışı bırakılmasına kadar uzanıyor. Silikondan yazılıma, fabrikadan buluta, HPE Alletra 4000 veri depolama sunucuları, tavizsiz güven anlayışıyla tasarlandı.

HPE GreenLake for Compute Ops Management aracılığıyla HPE GreenLake uçtan buluta platformunda HPE Alletra 4000 veri depolama sunucular kolayca yönetilebiliyor. Sezgisel bir bulut deneyimi eşliğinde, karmaşık yönetim işlemlerini otomatikleştirmek için REST API’lerinden yararlanılabiliyor

HPE Alletra 4000, proje yaygınlaştırma sürelerini kısaltmak, sermaye ve BT kaynaklarından tasarruf etmek, harcamaları iş gereksinimleriyle uyumlu hale getirmek, finansal esnekliği ve operasyonel hızı artırmak için HPE GreenLake aracılığıyla hizmet olarak da kullanılabiliyor.

HPE Alletra 4110 ve HPE Alletra 4120

Alletra 4110, çift 4’üncü Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciler ve 6 terabayta kadar DDR5 bellek içeren 1U all-NVMe veri depolama sunucusudur. Makine öğrenimi için kullanılan veri depoları, dağıtık ve NoSQL veritabanları, yüksek performanslı yazılım tanımlı depolama ve veri ağırlıklı hiper bütünleşik altyapı dahil olmak üzere yüksek performans gerektiren veri merkezli iş yükleri için tasarlandı.

Alletra 4120, bir veya iki adet 4’üncü Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciye ve 6 terabayta kadar DDR5 belleğe sahip 2U hibrit-NVMe veri depolama sunucusudur. Aktif analitik veri göllerini, yazılım tanımlı depolamayı, birleşik veri korumayı ve derin arşivleri kapsayan geniş veri merkezli iş yüklerini üstleniyor.

Kapasite ve performans

HPE Alletra 4000 sistemleri, Kurumsal ve Veri Merkezi Standart Form Faktörü (EDSFF) ve SFF SSD’leri; HPE Alletra 4120 ise, ayrıca daha ekonomik kapasite için SAS/SATA LFF sürücülerini destekliyor.
• HPE Alletra 4110 – SSD’ler için 315 GB/sn’ye kadar PCIe Gen5 bant genişliğine sahip 20 adede kadar EDSFF veya SFF NVMe SSD
• HPE Alletra 4120 – Önde 24 LFF ve 4 LFF, arkada 12 EDSFF veya 6 SFF; veya önde 48 SFF ve 12 EDSFF veya arkada 6 SFF; PCIe Gen5 NVMe, 24 Gb SAS veya 6 Gb SATA sürücüsüyle 225,6 GB/s’a varan bant genişliği.

Ek özellikler

İşlemciler, bellek, I/O, medya ve güvenlikle ilgili sunulan en son teknolojiler, HPE Alletra 4000’i verilerin geleceği için vazgeçilmez bir yatırım haline dönüştürüyor.

Hem HPE Alletra 4110 hem HPE Alletra 4120, birçok farklı iş yükünü hızlandırmak için GPU ve FPGA desteğine sahip. Ayrıca fiziksel çerçeve kilidi, mantıksal yapılandırma kilidi, güvenli önyükleme, FIPS 140-2 akıllı şifreleme, kendi kendini şifreleyen sürücüler ve güvenli silme ile yüksek güvenlik özelliğiyle öne çıkıyor.

HPE Integrated Lights Out 6 (iLO 6), donanımsal güvenliği sunucu firmware yazılımını korumaktan belirli depolama ve ağ denetleyici ürün yazılımlarını korumaya doğru genişletiyor. Ek olarak kullanılan 5 faktörlü kimlik doğrulama modeliyle cihazların HPE GreenLake Bulut Platformuna güvenli bir şekilde bağlanması sağlanırken, AES-256 şifreleme depolanan müşteri verilerini koruma altına alıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE