HPE’den bulut tabanlı yeni sunucu

Hewlett Packard Enterprise (HPE), Ampere işlemciyi temel alan yeni bulut tabanlı bilgi işlem çözümlerini duyuran ilk büyük sunucu üreticisi oldu.

Yeni HPE çözümü, çevik, genişleyebilir ve güvenilir bilgi işlem anlayışıyla özel bulut kullanmayı benimseyen hizmet sağlayıcıların ve kuruluşların inovasyonu hızlandırmasına yardımcı olacak.

2022’nin üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulacak yeni HPE ProLiant RL300 Gen11 sunucusu, Ampere Altra ve Ampere Altra Max işlemcileri kullanarak yüksek güç verimliliği eşliğinde yeni nesil bilgi işlem performansı sunan ilk örnek olma özelliğini taşıyor.

30 yıldır bilgi işlem inovasyonuna öncülük eden HPE, otomasyona dayalı, güvenli ve çok yönlü bilgi işlem çözümlerini, hızla büyüyen hizmet sağlayıcı pazarının yanı sıra özel bulut geliştirmeyi benimseyen, dijital öncelikli kurumları kapsayacak şekilde genişletiyor.

HPE’nin yeni sunucuları, çok çeşitli uygulamaları ve kullanım senaryolarını desteklemek üzere yüksek performans ve güç verimliliği sunuyor. Tek soketli olarak tasarlanan yeni HPE ProLiant RL Gen 11 sunucular, ölçeklenebilir bilgi işlem için soket başına 128 adede kadar çekirdeği destekliyor. Bu sunucular dijital hizmetler, medya sunumu, sosyal platformlar, e-ticaret, finansal veya çevrim içi servisler, IaaS, PaaS ve SaaS gibi bulut tabanlı hizmetler sunan müşteriler için ideal çözüm ortaya koyuyor.

HPE ProLiant RL300 Gen11 sunucusu, 2022 yılı içinde HPE GreenLake aracılığıyla hizmet olarak sunulacak. Hizmet, HPE ve HPE’nin Kanal iş ortakları aracılığıyla dünya genelinde satın alınabilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE