HPE, Axis Security’i satın aldı

Hewlett Packard Enterprise (HPE), bulut servis sağlayıcısı Axis Security’nin satın alımına dair kesin anlaşmaya vardığını açıkladı. Söz konusu satın alım, hem ağ hem de güvenlik çözümlerinin entegre bir şekilde bir hizmet olarak verilmesine yönelik artan talebi karşılamak adına Güvenli Erişim Hizmeti Kenar (SASE) sunarak, HPE’nin kenar ağdan bulutu kapsayan güvenlik yetkinliklerini genişletmesini sağlayacak.

Axis Security’nin sunduğu Kenar Ağ Güvenlik Hizmetleri, kurumsal ve genel bulut kaynaklarına erişimi mümkün kılarken, şirketin bulut tabanlı platformu, Aruba’nın yazılım tabanlı Geniş Alan Ağ (SD-WAN) ve ağ güvenlik duvarı çözümünü baz alacak. Söz konusu birleşim, kenar ağlardan buluta eksiksiz bir SASE çözümü getirirken, kullanıcılar ve cihazlar ister evden ya da kampüsten isterse yoldan veya şubeden bağlansın Zero Trust politikası eksiksiz uygulanarak, erişim kontrolü sağlanacak.

Axis Security’nin sunduğu bulut yerel SSE platformu Atmos’la kenar ağdaki özel uygulamalara kimlik denetiminin yapıldığı kullanıcı erişimi, internet bağlantısının korunduğu güvenli bir web ağ geçidi (SWG), SaaS uygulamalarına güvenli erişim sağlayan bulut bağlantısı güvenlik aracısı (CASB) ve kullanıcı deneyimine ilişkin içgörüler sunan dijital deneyim takibi (DEM) mümkün kılınıyor.

HPE, Axis Security entegrasyonuyla SASE çözümlerinin bulut güvenliğini artırıyor

WAN ve bulut güvenlik kontrollerinin veriyi veri merkezine yönlendirmek yerine doğrudan kenar ağda bulunan uygulamada güvenlik kontrollerini sağlayan SASE çözümünü tamamlamak adına HPE, Aruba’nın mevcut ağ güvenlik çözümlerini Axis Security’nin teknolojisiyle birleştirecek. Böylece bileşenleri ayrı ayrı satın almak, bakımını yapmak ya da lisanslamak yerine, tüm ağ bileşenlerinin tek bir tedarikçi elinden çıkması mümkün kılınarak müşterilere esneklik sağlanarak yardımcı olunuyor.

Ayrıca, HPE GreenLake’in edge-to-cloud platformu Axis Security’nin cloud-native SSE platformuyla entegre edilecek. Bu, müşterilere herhangi bir sermaye harcaması yaptırmaksızın aylık abonelik sunacak. Müşteriler, bir hizmet olarak sunulan çözümleri esnek bir şekilde uygulayabilecek ve hem düşük risk hem de küçük bir ön yatırımla talep bazlı ölçeklendirme yapabilecek.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE