HONOR’dan yapay zekâ destekli görüntü motoru

Küresel teknoloji markası HONOR, yeni görüntü motoru HONOR Image Engine’i duyurdu.

Yeni amiral gemisi modeli olan HONOR Magic5 Pro’da kullanılan yeni görüntü motorunun devrim niteliğindeki yenilikleri arasında, mükemmel görüntüleme özellikleri sunmak için tüm odak uzaklığı aralığında birden fazla kameranın birleştirilmesini sağlayan Ultra Fusion Hesaplamalı Fotoğrafçılık yer alıyor.

HONOR Image Engine ve son teknoloji hesaplamalı fotoğrafçılık yeteneklerinden faydalanan HONOR Magic5 Pro, üstün ışık algılama performansı için artırılmış sensör boyutu ve daha geniş diyafram açıklığı ile gelen 50MP Geniş Kamera, 50MP Ultra Geniş Kamera ve 50MP Periskop Telefoto Kameradan oluşan güçlü bir Üçlü Ana Kamera sistemine sahip. Yapay zekâ algoritmalarını geliştirmeye devam eden HONOR, yapay zekâ hareket algılama teknolojisi, Milisaniye Falcon Capture ve Ultra Füzyon Hesaplamalı Optikler özelliklere sahip olan yeni HONOR Image Engine’i piyasaya sürerek akıllı telefonlarında inanılmaz görüntüleme yetenekleri sunma taahhüdünü yerine getiriyor.

HONOR AR-GE ekibi, tüketicilerin bu sorununu çözmek için öncelikle HONOR Magic5 Pro’da bulunan görüntü önbelleğini geliştirerek 200 milisaniyelik çift önbelleği bin 500 milisaniyeye yükseltti. Aynı zamanda belirli miktarda görüntünün arka planda saklanabilmesini sağladı. Ayrıca yapay zekâ tanıma teknolojisini daha iyi kullanmak üzere HONOR Ar-Ge ekibi tarafından gelişmiş bir yapay zekâ algoritması geliştirildi. Yapay zekâ, deklanşöre basmadan 1 saniye önce ve bastıktan 0,5 saniye sonra kamera tarafından sürekli olarak çekilen, çok sayıda görüntü arasından en iyi görüntüyü seçebiliyor ve çekim işlemi sırasında herhangi bir gecikmeyi ortadan kaldırıyor.

270 bin den fazla görüntü ile eğitilmiş bir yapay zekâ ağına sahip olan yapay zekâ hareket algılama, kameranın çeşitli senaryoları hassas bir şekilde tanımasını, her senaryodaki önemli noktayı akıllıca belirlemesini ve kullanıcıların koşma, zıplama, gülümseme gibi belirli senaryolarda en iyi anı otomatik olarak yakalamasına yardımcı oluyor. Canlı performansları ve spor etkinliklerini yakalamak için mükemmel olan bu sezgisel özellik, gülümseme gibi yüz ifadelerini ve zıplama gibi vücut hareketlerini otomatik olarak algılayarak, özne hareket halindeyken en iyi kareleri yakalıyor.

Önceki nesil ile karşılaştırıldığında HONOR Magic5 Pro’daki çekim hızı, odak hızı, deklanşör tepkisi ve görüntüleme hızı sırasıyla yüzde 102, yüzde 245, yüzde 147 ve yüzde 118 oranında artırılmıştır. Çığır açan Milisaniye Falcon Capture, HONOR Magic5 Pro’ya sadece piyasadaki en olağanüstü çekim hızını kazandırmakla kalmıyor, aynı zamanda görüntü netliğini de artırarak kullanıcıların herhangi bir karmaşık sahneyi milisaniyeler içinde olağanüstü bir kolaylıkla yakalayabilmesini sağlıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE