Hız testlerinde zirvenin sahibi TurkNet oldu

Yenilikçi internet operatörü TurkNet, 2022 üçüncü çeyrekte de yüksek hız, gecikme süresi ve tutarlılık oranlarında zirvenin sahibi oldu.

Dünyanın en yaygın kullanılan hız testi platformlarından Speedtest’in 2022 yılı üçüncü çeyrek raporuna göre en iyi ortalama indirme hızını 50.94 Mbps ile TurkNet sundu. Türkiye’nin indirme hızı bakımından 182 ülke arasında 105’inci sırada yer aldığı raporda, TurkNet gecikme sürelerinde de zirveyi kimseye bırakmadı.

Rapora göre, Tükiye’deki kullanıcıların yaptığı hız testlerinde ortalama download (indirme) hızı 32,04 Mbps, ortalama upload (yükleme) hızı 6,43 Mbps ve ortalama gecikme hızı ise 9 ms olarak ölçüldü. Hız testlerinin yüzde kaçının en az 25 Mbps download ve 3 Mbps upload hızı sunduğunu ifade eden tutarlılık skorları sıralamasına baktığımızda ise TurkNet’in bu değerde de lider olduğunu görüyoruz. TurkNet kullanıcılarının yüzde 77,5’u en az 25 Mbps download ve 3 Mbps upload hızı elde ederek en iyi sonucu elde etti. Her bir sabit genişbant sağlayacısının performans tutarlığının da ölçüldüğü raporda; TurNet, kullanıcılarının yüzde 77,5 ‘inin en az 25 mbps indirme ve en az 3mbps yükleme hızı ile en iyi sonucu elde ederek Türkiye’deki en yüksek tutarlılığa sahip marka oldu.