Hitit yeni havayolları ile büyümeye devam ediyor.

Havacılık teknolojileri alanında Türkiye’nin en büyük hizmet ihracatçısı olan Hitit, dünyadaki büyümesini istikrarlı şekilde sürdürmeye devam ediyor. Farklı coğrafyalardan yeni havayolu şirketleri ile anlaşma imzalayan Hitit, artık dünyadaki 54 havayolu firmasına yazılım teknolojileri ile hizmet verecek.

Ağırlıklı olarak tek noktadan hizmet anlayışı ile çalışan Hitit’in yeni havayolu müşterileri arasında Hitit’in Yolcu Hizmet Sistemleri çözümü olan Crane PSS çözümleri dışındaki Operasyonel Planlama, Havayolu Muhasebesi ve Seyahat Acentesi çözümlerini bağımsız olarak kullanmaya başlayanlar havayolları oldu. Havayolu firmalarına tek noktadan hizmet sunabilen Hitit; uygun maliyetli, yüksek teknoloji ile donatılmış ve başka sistemlerle entegre olabilen yazılım çözümlerini ayrı olarak farklı ülkelere satmaya yaygın bir şekilde başladı.

Yeni havayolu şirketlerinin hizmet ağına katılması ile ilgili demeç veren Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç: “Yeni müşteriler teknolojimizin yeni ülkelere girmesi ve ihracat rotamızı çeşitlendirmemiz anlamına geliyor. Bu artış Hitit’in bağımsız yazılım çözümleri satışlarını güçlendirme ve ayrıca seyahat acente çözümlerini yeni bir odak sahası olarak konumlandırma planları doğrultusunda olumlu bir adım olacak.” şeklinde konuştu.