Her şeyin temeli dijitalleşme

Türkiye Bilişim Derneği’nin Kamu-BİB’24 ve BİMY’28 Bütünleşik Etkinliği’nde, Dijital Gündem’e konuşan Acronis Ülke Satış Müdürü Cüneyt Atınç, yerli ve milli teknoloji üretme konusunda Türkiye’nin hangi noktada olduğuna ilişkin düşüncelerini dile getirdi.

Yerli ve milli teknoloji üretme noktasında Türkiye’nin ciddi bir yol aldığını belirten Cüneyt Atınç, “Şuan yerli bilişim, yazılım ve donanım geliştiren firmamız var. Çünkü her şeyin temeli dijitalleşme. Dünya’da çok büyük global firmalar var ve bu global firmalar tüm dünyada iş yaparak avantajı yakalamış durumdalar. Bulundukları ülkelerde ekonomiye ciddi katkıları oluyor” dedi.

Ülke’nin yerli ve milli bilişim firmalarının, özellikle de kamu sektörünün desteklenmesi gerekliliğine inandığını dile getiren Atınç, “Bu firmalarında globalleşmeye başlaması çok önemli. Çünkü globalleşmeyle beraber aslında Ar-Ge yatırımları da gelecek. Çünkü karlılıkları artacaktır diye düşünüyorum. Dolayısıyla da Türkiye’de yerli teknolojimiz gelişiyor ama bir globalleşme şart ve kamunun da kamudaki kişilerinde bu yerli teknolojilere yatırım yapması, kullanması ve desteklemesi gerekiyor “ diyerek sözlerini noktaladı.

VİDEO: 44
BAŞLIK: Her şeyin temeli dijitalleşme
KONUŞMACI: Cüneyt Atınç – Acronis Ülke Satış Müdürü
RÖPORTAJ: Buse Kahyaoğlu

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE