Hedef: İhracat ağırlığını arttırmak

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Labris Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Yılmaz, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

Ağ güvenliği alanında 20 yıldır çalışan bir firma olduklarını belirten Yılmaz, “Baktığımızda müşterilerimizin önemli kısmı da kamu ve askeri sektörlerden oluşuyor. Dolayısıyla onlar için bizim her yaptığımız rapor, kamuyla bir iş birliği mahiyetinde. Bir ürün ve müşteri ilişkisinin dışında da onların siber güvenliğinin artırılmasına yönelik faaliyetlerimiz devam ediyor” dedi.

2021 yılındaki faaliyetlerini anlatan Yılmaz, “Biz bir ürün firmasıyız. Ürünümüzü müşterilerimize ulaştırıyoruz. Ürünümüzün çerçevesindeki servisleri de müşterilerimize ulaştırıyoruz. Bu ürünler ağ güvenliği, Labris UTM, Labris LOG ve Labris MNG adını verdiğimiz üçlü bir ürün ailesi. Bu ürün aileleri hem donanım hem de yazılım olarak müşterilere ulaşıyorlar. Biz bunların aktif geliştirme süreçlerine sürekli devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

2022 yılına yönelik planlarından da bahseden Yılmaz “2022 yılı bizim açımızdan önemli bir yıl. Bizim neredeyse üç dört yıldır devam eden bir projemizin aslında meyvesini piyasaya süreceğimiz ve bunun devamını getireceğimiz bir yıl. Bu Labris UTM ürününün dördüncü sürümü olacak. Bu sürümü 2022’de piyasada göreceğiz. Oldukça kullanılabilirliği yüksek, oldukça başarılı bir siber güvenlik, bir ağ güvenliği ürünü olarak piyasada yer alacak. Bununla beraberde ihracat ağırlığımızı daha da artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

VİDEO: 83
BAŞLIK: Hedef: İhracat Ağırlığını Arttırmak
KONUŞMACI: Oğuz Yılmaz – Labris Yönetim Kurulu Üyesi