HAVELSAN ve Türk Telekom ile aktif iş birliktelikleri

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 10-13 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nde Dijital Gündem’e konuşan Trapmine Teknik Yöneticisi Muharrem Demir, firma olarak kamu ile yapmış oldukları iş birliklerinden, siber güvenlik alanında 2021 yılındaki faaliyetlerinden ve 2022 yılında siber güvenlik alanına yönelik planlarından bahsetti.

“Trapmine olarak bizim kamu tarafında hem müşterilerimizle ürünlerimizi konumlandırdığımız iş birliklerimiz var. Bununla beraber kamuya entegratörlük hizmetlerini sağlayan önemli paydaşlarımız HAVELSAN ve Türk Telekom ile aktif iş birlikteliklerimiz var” diyen Demir, Türkiye’nin siber güvenlik tarafındaki alt yapısını daha başarılı bir şekilde konumlandırmaya yönelik çalışmalarının ve iş birlikteliklerinin aktif bir şekilde devam ettiğini dile getirdi.

2021 yılındaki siber güvenlik alanına yönelik çalışmalarından bahseden Demir, “2016 yılından beri geliştirmesine devam ettiğimiz, aynı zamanda aktif olarak konumlandırdığımız uç nokta güvenliğindeki çözümümüzü, yeni nesil teknolojilerle bütünleştirerek ve bunun içerisindeki çözüm katmanını arttırarak, geliştirmeye devam ettik. Sadece uç nokta güvenliği tarafında değil, artık network dediğimiz ağ güvenliği tarafında da ürün ortaya çıkartabilecek bir AR-GE çalışmasının sürecini tamamladık” dedi.

Demir ayrıca, 2022 yılındaki ana hedeflerinin; “2021 yılında AR-GE’sini yapmış oldukları ürününün, entegratörlerle beraber hem kamu, hem de özel sektör içerisinde, aynı zamanda global pazarlara yaygınlaştırılacak ve tamamen artık müşteriler ile buluşturabilecek şekilde konumlandırılması” olduğunu ifade etti.

VİDEO: 77
BAŞLIK: HAVELSAN ve Türk Telekom İle Aktif İş Birliktelikleri
KONUŞMACI: Muharrem Demir – Trapmine Teknik Yöneticisi