GTech’in yerli yazılımları artık Güney Asya, Körfez Bölgesi ve Afrika’da

Uzun süredir Avrupa ve İngiltere’deki müşterilerine hizmet veren teknoloji firması GTech, 2022 yılında Dubai ofisini açarak ürün ve çözümlerini Körfez Bölgesi, Güney Asya ve Afrika’ya da sunmaya başladı.

GTech’in yurt dışı açılımlarının genişleyerek devam edeceğini söyleyen GTech CEO’su Mine Taşkaya, “Körfez bölgesinde teknoloji yatırımlarının giderek hızlandığını gözlemliyorduk. Özellikle finans alanında yeni nesil teknolojileri devreye almak için bu alandaki girişimlerin örneklerini yakından takip ediyoruz. Bu nedenle Dubai ofisimiz ile hem ana bankacılık çözümü Symphony Banking ve tüketici finansman çözümümüz Symphony Lending hem de bu çözümleri en etkin şekilde dijital kanallarla müşterilere ulaştırmaya imkan tanıyan API Gate ve Symphony Dijital çözümlerimizi bölgedeki ülkelere sunmaya başladık. Bunlara ek olarak GTech’in en güçlü kaslarından biri olan veri yönetimi, veri ambarı, iş zekası ve ileri analitik konuları da Orta Doğu bölgesinde vereceğimiz hizmet kapsamımız içinde olacak” dedi.

GTech’in finansal ürün portföyünü bu coğrafyanın ihtiyacına göre yerelleştirerek, bölge ülkelerinin ihtiyacını karşılayacak yeni ürünler geliştirmeyi de hedeflediklerini belirten Taşkaya, “Yıllardır Avrupa’da çok sayıda başarılı proje yaptık ve hala bu bölgede müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu yıl açtığımız Dubai ofisimiz ile bu odaklara Körfez Bölgesi ve Afrika’yı da eklemiş olduk. GTech olarak kurulduğumuz günden bugüne elde ettiğimiz başarıları, Türk mühendislerden oluşan yazılım ekibimizle gerçekleştirdik. Dünya markası olma yolculuğumuzda da kaliteli, vizyonu geniş, başarılı yazılım ekibimizin rolü çok büyük olacak. GTech olarak AR-GE merkezimizde dünyadaki gelişmelere paralel çok başarılı yeni nesil teknolojiler yaratıyoruz. Tamamen Türk mühendislerden oluşan ekibimizle ortaya çıkarttığımız kendi çözümlerimizi Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya da sunmak bizim için büyük bir gurur” şeklinde konuştu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE