GTA 6’nın kendine hayran bırakan haritası ifşa edildi!

10 senedir piyasada yer alan GTA 5’in sonrasında GTA 6’ya çevrilmeye hazırlanırken, yeni oyunun haritası sızdırılmış olabilir.

2013 hayatımıza giren GTA 5’in yakalamış olduğu başarının sonrasında gözler uzun bir süredir oyunun yeni versiyonuna çevrildi. Aradan geçmiş olan tahminen 10 yıla rağmen GTA 6 hakkında net bir bilgi yer almıyor. Son alınan duyum ise yeni nesil oyun ile alakalı önemli bir kısmı bizlere gösteriyor.

GTA 6 haritası çok daha büyük bir dünya sunuyor

GTA oyunlarında, oyuncuları en çok kendisine çeken kısımlardan birisi de haritalar olarak karşımıza çıkıyor. Oyun içerisindeki görevleri yapabilmek kadar diledikleri gibi dolaşabilmek de GTA oyunlarının en büyük eğlencelerinden bir tanesi olmuştur. Şimdi ise GTA 6 ile beraber oyuncuların bu eğlenceyi bir üst seviyeye çıkaracağa benziyor.

Son zamanlarda yapılan iddialar, GTA haritasının yeni oyunda bir üst seviyeye çıkarması tarafındaydı. Rockstar Games tarafından ise bu zamana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat internette yayılan oyunun son görseli ise bu iddiaları doğruluyor.

GTA 5’in sonsuz dünyası birden fazla oyun düşkününü kendisine hayran bırakıyorken, yeni GTA 6 haritası ise bu keyfi katlama hedefini güdüyor. Eğer paylaşılan bu görsel doğru yöndeyse çok daha büyük bir GTA dünyası ile karşılaşmamız olası görünüyor.

GTA’nın yeni nesli ile çok daha devasa bir haritayla buluşacak olması heyecan yaratmış olsa dahi bu olayı olumsuz karşılayan oyunseverler de bulunuyor. Bazı oyuncular bu derece büyük bir haritanın oyun içerisinde kopukluğa ve içerik eksikliğine sebep olabileceğini düşündüklerini belirtiyor. Bu boyuttaki bir haritayı doldurmak her ne kadar güç olsa dahi Rockstar Games’in bu durumun da üstesinden geleceğine inanıyoruz.

Diğer taraftan yıllar geçtikçe GTA 6 ile alakalı birden fazla iddia ortaya çıkıyor. Son gelen sızıntılar ile yeni oyunun 2024 yılında tanıtılacağı söyleniyor. Fakat şirket tarafından şuan bu konuyla alakalı bir açıklama yapılmadı.

GTA 6 şüphesiz hem haritası hem içerikleri ile oyun dünyasına başka bir soluk getireceğe benziyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE