GTA 6’da şok gelişme: Konsol mu, PC mi?

Oyun dünyasının efsaneleri içerisinde yer alan Grand Theft Auto serisinden aradan geçen 10 senenin ardından yeni oyun beklenmeye devam ediyor. Rockstar Games’in uzun zamandır üstünde çalışmış olduğu GTA 6 için artık aylar hatta günler sayılmaya başlandı. Oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan duyumlar da artıyor.

İlk olarak GTA 6’nın yalnızca yeni ve son nesil konsollar ile beraber PC için çıkacağını söyleyelim. Bu duyum birçok PlayStation 4 kullanıcısını üzmüş görünüyor. Fakat olayın bir diğer boyutu da var. GTA 6 eğer ve GTA 5 gibi çıktığı dönemde haritasının genişliği ile yankı uyandırırsa bu haritayı eski nesil konsolların yüklemesi çok da olası gibi görünmüyor. Bu yüzden GTA 6’yı PlayStation 5, XboX Series X/S ve PC’de görülecek.

Haritadan bahsederken haritanın nereyi kapsayacağı ile ilgili alınan duyumlardan da bahsetmek gerekiyor. Oyuncuları en çok heyecanlandıran bilgi oyunun haritasına ilişkin geldi. Alınan duyumlara göre GTA 6 Miami’de geçecek. Yani GTA Vice City evreninde. GTA 5’in GTA San Andreas haritası üzerine yapıldığını düşündüğümüzde bu büyük oranda olası gibi görünüyor. Yani GTA 6 sayesinde Ocean View Oteli’ne seneler sonrasında yeniden gidebileceğiz.

Karakterler kısmında da çıkan söylentiler yine ilkleri savunmaya devam ediyor. Söylentilere göre ilk kez bir kadın karakter GTA 5 sayesinde seride oynanabilir olacak. Bugüne kadar birçok erkek gangster karakteri oynadıktan sonra bir kadın gangster karakteri oldukça ilgi çekici olacağa benziyor. Ancak bu oyunun çıkışına kadar değişim gösterebilir. Hatırlıyorsanız GTA 5 için de ilk başlarda tek karakterli olduğu söylenmişti ve sonrasında oyun 3 karakter ile piyasaya sunulmuştu.

Peki GTA 6 ne zaman piyasaya çıkacak?

GTA 6 çıkış tarihi ile alakalı resmi bir açıklama halen yapılmadı. Rockstar Games’e bir çok kez sorulsa dahi her defasında soruları geçiştirmek amaçlı yanıtlar verildi. Ancak iyi bir tahmin yapma imkanımız var. Rockstar Games ara tatilini 2025 yılı olarak planladı. GTA 5’in çıkışından 2 ay sonra yeni yıla girmiştik ve Rockstar Games tatile girmişti. GTA 6 içinde aynı durumu geçerli sayacak olursak GTA 6 2024 yılının sonlarına doğru çıkış yapacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE