GTA 6, yalnızca PlayStation ve Xbox’a mı gelecek?

GTA 6’nın PC ve konsol için aynı anda piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Rockstar Games, daha önceki büyük oyunlarını ilk olarak konsol için çıkartıyordu.

Rockstar Games, henüz GTA 6’nın hangi platformlar için geliştirildiği hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Twitter’dan gelen söylentiler ise Windows ve konsol için çıkış planını ortaya koymuş oldu. GTA 6’nın GTA 5 gibi PlayStation ve Xbox için daha önce mi çıkarılacak sorusu da henüz netlik kazanmadı.

GTA 6 PC ve konsol için ayrı ayrı tarihlerde mi çıkarılacak?

GTA 6 ile alakalı birkaç test görüntüsü, ‘düşük video belleği’ hakkında uyarı penceresini gösteriyor. Bu da Rockstar Games’in Windows için aktif bir şekilde optimizasyon ve testler üzerinde çalıştığını gözler önüne seriyor.

Görünüşe bakılırsa GTA 6, GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 gibi ilk önce konsollarda piyasaya sürülmeyecek. Yani GTA 6 hem PC hem de PC için aynı anda çıkış yapacak gibi duruyor. PlayStation 5, Xbox Series X/S ve Windows’a sunulacağı ise kesin diyebiliriz.

Diğer yandan Rockstar’ın üst şirketi Take-Two, son kazanç çağrısında oyunun çıkış tarihi ile alakalı bazı bilgileri ifşa etti. Buna göre şirket, Nisan 2024 ile Mart 2025 tarihleri arasında gelirlerinde büyük oranda bir büyüme öngördüğünü belirtti. Bu zaman dilimi, GTA 6’nın 2024 sonu veya 2025 başında çıkış yapacağına dair daha önceki söylentiler ile benzerlik gösteriyor.

Rockstar Games henüz GTA 6’yı duyurmamış olsa dahi, genellikle yeni oyunlarının çıkışından 6 ay önce reklamlarını yapıyor. Buna sadık kalacağını düşünecek olursak, resmi GTA 6 fragmanının ve detaylı bilgilerinin 2023’ün sonunda geleceğini söyleyebiliriz.

Rockstar geçtiğimiz günlerde FiveM ve RedM’in geliştirici stüdyoları olan Cfx.re’yi satın almıştı. Cfx.re’yi satın almasıyla beraber aslında oyun içi online moduna eklenebilecek olan birçok özelliğin de önünü açtı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE