GrowthX Accelerator’ın yeni dönemi başladı

Microsoft’un MEA Bölgesi’nde faaliyet gösteren start-up’ları teknoloji, pazar erişimi ve mentorluk alanında güçlendirmek amacıyla Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) ile birlikte hayata geçirdiği GrowthX Accelerator programının yeni dönemi, 21 start-up’ın katılımıyla Birleşik Arap Emirlikleri’nde başladı.

ADIO ile Microsoft arasındaki stratejik ortaklığın bir parçası olan ve ikinci yılına giren program, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde faaliyet gösteren teknoloji start-up’ları ile kurumsal şirketleri birlikte çalışarak problemleri çözmek üzere bir araya getiriyor.

Programın bu yeni dönemine dahil olan start-up’ların, Microsoft for Startups’ın Kurumsal Uyumluluk Partnerleri olan DHL, Etisalat, EY, Koç Holding, Lulu Hypermarket ve PwC ile birlikte çalışarak bu şirketlerin karşılaştıkları zorluklara teknolojik çözümler sunması bekleniyor. Start-up’lar, programın son gününde ise geliştirdikleri yeni iş fikirlerini söz konusu ortaklara sunma şansını yakalıyorlar.

Event Gates, NutzenTech, Searover, PERA.AI, Occicor, Pivony ve PowerDev bu döneme katılma hakkı kazanan Türk start-up’lar arasında yer alıyor. GrowthX Accelerator’ın Mart ayında başlayan yeni dönemi 12 hafta sürecek ve Haziran 2022’de sona erecek.