GrowthX Accelerator, ikinci dönem mezunlarını verdi

Microsoft’un Orta Doğu ve Afrika (MEA) Bölgesi’nde faaliyet gösteren start-up’ları teknoloji, pazar erişimi ve mentorluk alanında güçlendirmek amacıyla Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) ile birlikte hayata geçirdiği GrowthX Accelerator programının ikinci dönemi sona erdi.

Programı tamamlayan 21 start-up; start-up kurucuları, kurumsal partnerler, yatırımcılar, devlet yetkilileri ve bölgenin start-up ekosistemine dahil diğer paydaşların da katılımıyla 28 Haziran’da Abu Dhabi’de gerçekleşen Demo Day töreniyle mezun oldu. 12 haftalık eğitim programı süresince Microsoft’un Kurumsal Uyumluluk Partnerleri olan DHL, EY, Koç Holding ve PwC ile iş birliği içinde çalışan start-up’lar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgesi’nde faaliyet gösteren organizasyonların karşılaştığı zorlukları aşmalarını sağlayacak teknoloji çözümler geliştirdiler. Söz konusu çözümleri Demo Günü’nde kurumsal partnerlere sunan start-up’lar, partnerlerden sunumlarına ilişkin geri bildirim alma şansını da yakaladılar.

Kurumsal müşterilere sundukları teknoloji çözümleriyle GrowthC Accelerator’ın ikinci dönemini tamamlamayı başaran start-up’lar şöyle sıralanıyor: AiFlux, DevisionX, Event Gates (EGT Kontrol AS), Farmdar, Farmin, Greener Crop, IPERA.AI, Lune Technologies, monak e-services, NutzenTech, Nybl, Occicor, Olymon Solutions, Pivony, PowerDev, Sav, Searover, Swftbox, Trade Capital Partners (TCP), Valorafutbol, Workfam.

Orta Doğu, Türkiye ve Pakistan’daki start-up’ları geleceğin unicorn’ları olma yolunda teknoloji, mentorluk ve erişim anlamında destekleme hedefiyle çalışan Microsoft, mezuniyetin ardından da GrowthX Accelerator programına katılan girişimcilere Microsoft for Startups ekibi aracılığıyla desteğini sürdürecek. Start-up’lardan bazıları gelecekte de Microsoft’un Kurumsal partnerleriyle çalışmayı sürdürerek iş ve mentorluk fırsatlarına sahip olacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE