GrowthX Accelerator, 3’üncü dönem mezunlarını verdi

Microsoft for Startups, Microsoft ile Abu Dhabi Yatırım Ofisi’nin (ADIO) iş birliği içinde geliştirdiği GrowthX Accelerator programının 3’üncü döneminin tamamlandığını duyurdu. Mezuniyet, start-up kurucularının, devlet yetkililerinin, yatırımcıların, iş liderlerinin ve bölgenin girişimci ekosisteminden paydaşların katılımıyla Abu Dhabi’nin finans merkezi olan Abu Dhabi Global Market’ta gerçekleştirildi.

Büyüme sürecindeki B2B start-up’ların Abu Dhabi’de ölçek kazanmalarına destek olmak üzere tasarlanmış bir program olan GrowthX Accelerator kapsamında iş ve teknoloji dünyasının global ve yerel liderleri ile Microsoft uzmanları tarafından haftalık eğitimler düzenleniyor. Orta Doğu, Türkiye ve Pakistan’da faaliyet gösteren 3’üncü dönem mezunu start-up’lar Fortyguard, Ilmversity, Klickit, MonSpark, Pisano, Poilabs, Raabtaa, Supercommerce, Vita Virtues, Xina AI, Edraak Systems ve Pay Caps; e-ticaret, EdTech, Fintech, Hrtech ve Insurtech alanında çözüm geliştiriyorlar.

GrowthX Accelerator programı, start-up’ların daha iyi teklifler geliştirmesine destek oluyor. 10 hafta süren program çerçevesinde girişim satışı, teknik hazırbulunuşluk, yatırımcı hazırbulunuşluğu ve müşteri etkileşimi taktikleri gibi konularda birebir ve gruplara yönelik seanslar sunuluyor. Programa katılan girişimler Microsoft ile yakın temas halinde çalışarak, bölgedeki şirketlerin yaşadığı zorluklara teknoloji temelli çözümler geliştiriyorlar. Start-up’lar, aynı zamanda bölgede Clara gibi hukuki danışmanlık veren iş ortaklarından da destek görüyorlar. GrowthX Accelerator programından mezun olan start-up’lar, girişimcilerin Abu Dhabi’de operasyonlarını yürütebilmeleri için gerekli iş lisanslarını almalarına destek veren bir GrowthX iş ortağı olan Masdar City ile de çalışma şansını yakalayacaklar.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE