Google Pixel Watch 2’nin resmi tanıtım videosu yayınlandı

Google, Pixel 8 serisinin ardından Pixel Watch 2 ürününü tanıtmaya hazırlanıyor. Google’ın yeni akıllı saatinin tasarım detayları resmi olarak belli oldu.

Google, 4 Ekim’de Pixel etkinliğini düzenleyecek. Lansman öncesinde Pixel 8 ve 8 Pro’nun ardından Pixel Watch 2’nin tasarımını yansıtan kısa bir video yayınladı. Şimdiye kadar uzaktan ve belli açılardan gördüğümüz Pixel Watch 2’yi her açıdan net bir şekilde görme şansımız oldu.

Google Pixel Watch 2’nin özellikleri neler?

Google, kısa süre önce X (eski adıyla Twitter) üzerinden Google Pixel Watch 2 ile ilgili bir tanıtım videosu yayınladı. Akıllı saate yakından bakmamızı sağlayan bu video, meraklılarını heyecanlandırdı.

Video üzerinden Pixel Watch 2 ‘nin tasarımına göz attığımızda geçtiğimiz yıl tanıtılan birinci nesil Pixel Watch ile arasında önemli bir fark olmadığını söyleyebiliriz. Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre bu yılki modelde paslanmaz çelik yerine alüminyum gövde kullanılacak.

Öte taraftan, ilk Pixel Watch‘ta Samsung imzası taşıyan Exynos 9110 işlemcisi yer alıyorken, Pixel Watch 2‘de ise Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon W5 Gen 1 yonga setinin kullanılacağı söyleniyor. Buna 2 GB RAM ve 32 GB depolama eşlik edecek.

Öte taraftan 41 mm yani en düşük boyutlu versiyonda 306 mAh pil olması bekleniyorken, şarj için Wireless (Qi) desteği olacak. Android Wear OS 4 işletim sisteminde çalışacak akıllı saat, 1.2 inç boyutunda AMOLED bir ekrana sahip olacağı söyleniyor.

Google Pixel Watch 2 ne zaman çıkacak?

Google, Pixel 8 serisi ile birlikte Pixel Watch 2’yi tanıtmayı planlıyor. Pixel Watch 2, etkinliğin düzenleneceği 4 Ekim’de ön siparişlere açılacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE