Google, Fitbit ürün yelpazesini genişletmeye hazırlanıyor

Giyilebilir ürün pazarının önemli markalarından olan Google, yeni bir Fitbit bileklik çıkarmaya hazırlanıyor. Şirketin piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni akıllı bilekliğinin FCC bilgileri ortaya çıktı.

Amerikan Federal İletişim Kurulu’nun kayıtlarına bakılırsa şirket uygun fiyatlı bir akıllı bileklik çıkarma hazırlıklarına başladı. GSMP5 model numarasıyla listelenen ürün Ace 4 veya Luxe 2 olabilir.

Alınan bilgilere göre, söz konusu cihazın bütçe dostu bir Fitbit modeli olabileceği öngörülüyor. Charge 5 benzeri daha pahalı ürünlerde gördüğümüz NFC üzerinden temassız ödeme özelliği bulunmuyor. Yalnızca Bluetooth bağlantısı olacak.

Konu ile ilgili neler biliyoruz?

Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan Inspire 3’ün yakın zamanda güncellenmesi olası görünmüyor. Geriye Ace 4 veya Luxe 2 olasılıkları kalmış oluyor. Fitbit Luxe hakkında en büyük şikayet ödeme imkanı bulunmamasıydı. Yeni nesilde de olmaması pek hoş karşılanmayacaktır.

FCC kayıtlarının yayınlanma zamanını dikkate aldığımız zaman bu yeni Fitbit modelinin bu yıl içerisinde duyurulmasını ve piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE