GoDaddy’den Dijital Çalışmaları Tek Bir Noktadan Yöneten Dijital Pazarlama Paketi

GoDaddy Dijital Pazarlama Paketi, küçük işletmelerin ve girişimcilerin dijital pazarlama faaliyetlerini tek bir platform üzerinden yürütmelerine, yönetmelerine ve müşterileriyle daha fazla etkileşimde kalmalarına yardımcı olmak için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Ücretli Arama, E-posta Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlaması ve İşletme Listelerini bir araya getiriyor.

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy Inc. (NYSE: GDDY), Türkiye’deki küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin müşterilerine her yerde ulaşmalarına yardımcı olmak için GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları’nın GoDaddy Dijital Pazarlama Paketi’ni sunuyor. GoDaddy Dijital Pazarlama Paketi, e-posta pazarlama kampanyalarından işletme listelerine kadar küçük işletme ve girişimcilerin müşterilerini bilgilendirmek ve onlarla etkileşimde kalmak için harekete geçmelerine yardımcı olacak araçları barındırıyor. Türkiye’de nüfusunun yüzde yetmiş beşi oranında internet kullanıcısı bulunuyor; bu da işletmelerin rekabetçi kalabilmeleri ve işlerini büyütebilmeleri için dijital pazarlamaya yatırım yapmalarının önemini ortaya koyuyor.

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi:“Sadece online varlık oluşturmanın ve ziyaretçilerin gelmesini beklemenin yeterli olmadığını biliyoruz. Dijital pazarlama, küçük işletmeleri bir web sitesi aracılığıyla internette tanıtmak açısından önemli. Dijital Pazarlama Paketimiz, dijital pazarlamanın beş temel alanını kapsıyor: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Ücretli Arama, E-posta Pazarlama, Sosyal Medya Pazarlaması ve İşletme Listeleri. Bu araçla, küçük işletme sahipleri ve girişimciler, dijital pazarlama stratejilerini tek bir platformdan yönetebilir ve faaliyetlerini entegre edebilir. Dijital Pazarlama Paketi ile ayrıca sosyal medya sayfalarını ve Google işletme listelerini oluşturabiliyorlar.  Türkiye İstatistik Kurumu’na (TÜİK) göre, global ve yerel veriler, dijital pazarlamaya yatırım yapmayan işletmelerin geride kaldığını gösteriyor, bu da küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin harekete geçmesini ve işletmeleri için dijital pazarlama stratejileri oluşturmasını daha önemli hale getiriyor.”

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber

GoDaddy’nin Dijital Pazarlama Paketi ile sunduğu özellikler şöyle:

  • E-posta pazarlamasıyla müşterilerle etkileşim kurun

Araştırmalar, bir mesajın e-posta yoluyla görülme olasılığının sosyal medyaya göre beş kat daha fazla olduğunu gösteriyor. Bu doğrultuda, e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmak ve göndermek, küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin müşterilerini işletmeleriyle ilgili tüm gelişmelerden haberdar etmelerine yardımcı olabilir. GoDaddy E-posta Pazarlama, e-postaları kaç kişinin açtığını, okuduğunu ve paylaştığını gösteren faydalı istatistikler sunmasının yanı sıra masaüstü, tablet ve akıllı telefonlar için otomatik olarak optimize edilen hazır, düzenlenebilir şablonlarla herkesin kullanımını kolaylaştırıyor.

  • İtibar edinin ve koruyun

Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 86’sı bir ürün veya hizmet satın almaya karar vermeden önce internette araştırma yapıyor. Bu, müşteri puanlarını ve incelemelerini her ölçekteki işletmeler için oldukça önemli kılıyor. Her yorumu takip etmek ve yanıtlamak tam zamanlı bir iş haline gelebileceğinden, Dijital Pazarlama Paketi müşterilerin sosyal medya hesaplarını ve Google listelerini tek bir yerde oluşturup bağlamalarına olanak tanıyor ve böylelikle tüm yorum ve sorular için siteden siteye geçme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

  • Her şeyi tek bir noktadan yönetin

GoDaddy, bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği her şeyi tek bir yerde toplayarak, müşterilerin web sitelerini Google için optimize etmelerine, duyurularını sosyal medya hesaplarında yayınlamalarına, e-posta pazarlama metinleri oluşturup göndermelerine ve müşteri incelemelerine yanıt vermelerine yardımcı oluyor.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin (eski adıyla Web Sitesi Mimarı) yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor.

Küçük işletme sahipleri ve girişimciler pandemi sürecinde ‘yeni normal’e alışmaya çalışırken GoDaddy telefon ve canlı sohbet üzerinden Destek Ekibi ile kişisel destek sunmaya devam ediyor.