GoDaddy, Girişimcilerin Yeni Yıl Kararlarına Yardımcı Olacak Üç İpucu Paylaştı

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), girişimcilerin markalarını güçlendirmeye yönelik yeni yıl kararları alırken onlara yardımcı olabilecek üç ipucu paylaştı. Yeni yıl kararlarının zamanlamasından ve öneminden bahseden GoDaddy, yeni yılda markanı güçlendirmenin faydalarına da dikkat çekti.

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Girişimciler, bu küresel pandemi döneminde, GoDaddy Hazır Web Sitesi aracını kullanarak yeni yıla yeni ve güncellenmiş bir web sitesi tasarımı ile başlayabilir ve sosyal medyada da varlıklarını oluşturabilirler. Sürekli değişen bir dünyada olduğumuzu göz önünde bulundurarak, yeni yılda hangi stratejilerle hedef kitlelerine ulaşabileceklerini değerlendirirken, web sitelerindeki içeriği gözden geçirmeli, işletmelerini güncellemeli ve sürekli değişen müşteri profillerini yansıtmalılar.”GoDaddy’nin küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin markalarını potansiyel ve mevcut müşterilerle güçlendirmelerine yardımcı olması için yeni yıl kararlarında dikkate alabilecekleri üç ipucu şöyle:

  • Web sitenizi güncelleyin

Şu anda yapılacak en önemli şeylerden biri web sitenizi 2021 yılına hazırlamak. Marka değerini ve yeni trendleri desteklemek doğrultusunda, geçtiğimiz yılın popular ürünlerini 2021’de daha görünür kılmak için ürün ve hizmetlerinizi güncellemek iyi bir başlangıç olabilir. Bağlantılarınızın ve düğmelerinizin düzgün çalıştığından emin olmak için web sitenizin sayfalarını kontrol edin ve gerekirse yenilerini ekleyin. Daha fazla insana ulaşmanıza yardımcı olan sosyal medya hesaplarınıza ek olarak işletmenizin var olduğu tüm online platformları kontrol edin ve bilgilerinizin güncel olduğundan emin olun. GoDaddy Hazır Web Sitesi’nde yer alan araçlarla, web sitenizi oluşturabilir, yönetebilir, sosyal medya hesaplarınızı oluşturup yönetebilir ve entegre e-posta pazarlama özelliği ile müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Eğer henüz yapmadıysanız, online güvenlik daha fazla önem kazanmaya devam ederken web sitenizi daha güvenli hale getirmeye yardımcı olması için web sitenize bir SSL sertifikası yüklemek önemlidir. Mobil cihazlar için optimize edilmiş ve güvenlik korumalarını içeren bir web sitesi tasarımı ile yeni bir yıla girmek, yıl içinde büyümenize yardımcı olur.

  • Müşterilerinizi hedefleyen daha fazla içerik oluşturun

Pazarlama içeriğini değerlendirirken, markanızın diğerlerinden nasıl farklılaştığını ve müşterilerinize sağladığınız faydaları ortaya koyabilmek için geniş çaplı fikirler yerine hedef kitlenize odaklanan bir pazarlama stratejisi uygulayın. Ürününüzü pazarlamak istediğiniz kitleyi belirleyin ve onlara uygun kampanyalar düzenleyin. Bu, hedef kitlenizle daha kolay iletişim kurmanıza ve yeni yılda büyümeye devam etmenize yardımcı olabilir. Hedef kitlenize ihtiyaç duydukları veya henüz ihtiyaç duyduklarını bilmedikleri ürünler hakkında fikir vermek için video pazarlamayı kullanmayı düşünebilirsiniz. Instagram ve Facebook canlı yayınları, canlı Soru-Cevap oturumları ve Instagram Hikayeleri gibi araçlarla ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. GoDaddy Hazır Web Sitesi, işletmeniz ve sektörünüze özel hedeflerinize göre veri ve rehberlik sağlayan akıllı bir öğrenme sistemi olan GoDaddy InSight™ özelliğine sahip. Aracın web siteniz için oluşturduğu, faaliyetlerinize rehberlik edebilecek eylem planı önerileriyle işiniz üzerinde en fazla etkiye sahip olabilecek, esas görevlere zaman ayırabilirsiniz.

  • Müşterilerinizin niteliklerini yeniden değerlendirin

Yeni yıla girerken müşteri tabanınızı dikkatle incelemeye biraz aman ayırın.  Hedeflediğiniz müşterilerin kim olduğunu anlamak, yeni yılda alacağınız iş kararları için size birçok fikir verebilir. Müşterilerinizin ortak özelliklerini belirlemek ve satın alma davranışlarındaki değişiklikleri fark etmek, daha iyi performans gösteren pazarlama kampanyaları oluşturmanıza da yardımcı olur. Zaman harcadıkları sosyal medya kanallarını belirlemek, sizin de hangi sosyal medya kanallarında daha aktif olmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olabilir. Yeniden değerlendirme yaptıktan sonra, mesajlarınızı ve içeriğinizi güncelleyebilir ve GoDaddy E-Posta Pazarlama aracı gibi araçlarla müşterilerinizle iletişim kurmaya başlayabilirsiniz.

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin /eski adıyla Web Sitesi Mimarı) yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor.

Küçük işletme sahipleri ve girişimciler pandemi sürecinde “yeni normal”e alışmaya çalışırken GoDaddy telefon ve canlı sohbet üzerinden Destek Ekibi ile kişisel destek sunmaya devam ediyor.