Girişimcilik hayatın her alanında

4-6 Mayıs 2023 tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilen Girişim ‘23 Zirvesi’nde Dijital Gündem TV’ye konuşan EXTIM GmbH Kurucusu Ahmet Yılmaz, teknoloji ve girişimciliğin neden sürekli birlikte anıldığını anlattı.

Ahmet Yılmaz, şuanda dünyada girişimciliğin genel ekonomi göstergeleri içerisinde oldukça önemli bir rakama ulaştığını belirtti. Yılmaz, eskiden girişimcilerin ve startup’ların dünya ekonomisinde yüzde 5 gibi küçük bir pay ile anıldığının altını çizdi. Bugün bunların çok daha ileri bir durumda olduğunu söyleyen Yılmaz, bu payın yüzde 20’leri aştığını vurguladı.

Ahmet Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Bu oranın önümüzdeki dönem daha da fazla artacağını düşünüyoruz. Çünkü dünya ekonomisinin yeni fikirlere yeni iş modellerine ihtiyacı var ve bunlar da girişimcilerden gelebiliyor. Ama girişimcilik tekdüze teknik ya da teknoloji olayı değil. Girişimcilik hayatın her bir alanında yapılması, uğraşılması, tekrar edilmesi gereken bir husus. Girişimcilik eşittir dijitalleşme gibi bir kalıba, dar bir alan hapsetmemek gerekiyor.’’

VİDEO: 135
BAŞLIK: Girişimcilik Hayatın Her Alanında
KONUŞMACI: Ahmet Yılmaz – EXTIM GmbH Kurucusu
RÖPORTAJ: Fethi Türkel

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE