Gerçek Yaşamların Filtresiz Uygulaması: Yoorbit

Kullanıcıların hayatın içindeki her şeyi 0’dan 10’a puanlayabilecekleri bir sosyal ağ olan Yoorbit mobil marketlerdeki yerini aldı. Film, dizi, müzik, moda, yemek, ürün, deneyim hatta 2020 yılı; kısacası her alanda her şeyin puanlanıp paylaşıldığı Yoorbit uygulamasında, kullanıcılar “gerçek” yaşam tarzlarını “filtresiz” ortaya koyuyor. 

Kişilerin kendilerinden ziyade gerçek hayattan deneyimlerini paylaştığı eşi benzeri olmayan yepyeni bir uygulama olan Yoorbit, kullanıcılara hem yeni bir sosyal medya uygulaması hem de yeni bir mecra işlevi sunuyor. 

Yoorbit’te kullanıcılar deneyimlerini, beğendiklerini, zevklerini, hayatın içindeki her şeyi puanlayabiliyor, kişisel değerlendirmelerini puanlarla yapıyorlar. Uygulamada birine göre 10 puan olan “bir dizi, yemek veya kahve makinesi” başkasına göre 3 puan olabiliyor. Kullanıcılar puanlarıyla kendi listelerini oluşturabildiği gibi, Yoorbit’te bulunan listeleri de “Hızlı Puan”layabiliyor. Listelerdeki içerikleri seri puanlama fırsatı sunan Hızlı Puan özelliğiyle Yoorbit kullanıcıları TV dizilerinden popüler figürlere, maç skorlarından 2020’nin en’lerine kadar bir çok listeyi puanlayarak fikirlerini Yoorbit aracılığıyla paylaşıyor.

Yoorbit, hayatın içindeki iyi ya da kötü her şeyi birlikte ortaya çıkarabilmek için kuruldu. Yüzde 100 Türk yazılım mühendisliği olan puanlama uygulaması Yoorbit’in hedefi ise global bir uygulamaya dönüşmek. 

“Your orbit” yani “senin yörüngen” anlamına gelen Yoorbit, kullanıcıların karşısına puanladıkları doğrultusunda ilgi alanlarına girebilecek nitelikli içerikleri ve takip edebilecekleri profilleri çıkarıyor. Geliştirilmiş “keşfet” özelliğiyle kullanıcılar kendilerine tavsiye veya ilham olabilecek her şeyi nokta atışıyla bulabiliyor. Kısa sürede on binlerce paylaşıma ulaşan uygulamada kullanıcılar içerik özelinde hem kendi takip ettikleri kullanıcıların puan ortalamasını, hem de global ortalamasını karşılaştırmalı görebiliyor.

Yoorbit’i App Store ve Google Play’den indirebilirsiniz.