Genel kurul toplantısı ilk kez elektronik ortamda yapıldı

BİTES Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri tarafından geliştirilen, “BizBize E-Genel Kurul” ismi verilen platformda ilk e-genel kurul toplantısını düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı onaylı ilk e-genel kurul toplantısı Kamu Üniversiteleri Daire Başkanları Dayanışma Derneği tarafından 17 Kasım’da gerçekleştirildi.

117 üyenin katıldığı 3,5 saat süren toplantıda üyelerin yoklamaları otomatik olarak alındı ve katılımcı listesi otomatik oluşturuldu.

Platformda bulunan “divan kurulunu seçme” özelliğiyle kurul oluşturuldu. Asil ve yedek olmak üzere yönetim ve denetim kurullarına ait üyeler ise yine sistem üzerindeki oylama özelliğiyle belirlendi. Ayrıca sistemin sunduğu “serbest oylama” ve “çoktan seçmeli oylama” özellikleriyle de yönetim giderlerinin ibrası, noter ve kırtasiye harcamalarına ilişkin toplam giderler oylandı.

Bilgiler toplantı sonrası hazırlanan rapora otomatik olarak eklendi ve divan kurulu üyeleri, genel kurul sonunda otomatik oluşturulan rapor ile birlikte e-imza sertifikalarını kullanarak imza işlemini gerçekleştirdi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE