Geleceğin şirketleri için güçlü güvenlik masaya yatırılacak

Merkezi ABD’de bulunan market araştırmaları şirketi International Data Corporation (IDC), Türkiye tarafından düzenlenen 15’inci IDC Güvenlik Zirvesi için geri sayım başladı.

Bu yıl ‘Geleceğin Şirketlerinde Güçlü Güvenlik’ temasının işleneceği etkinlik, 11-12 Mart 2022’de Sapanca’da gerçekleşecek. Zirve 24 Mart’ta ise dijital platform üzerinden sektör liderlerini bir araya getirecek.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları konuyla ilgili olarak, “COVID-19 salgını, dijital işletme olma yolunda ilerleyen kuruluşların çok daha iyi ayakta kaldıklarını, hatta yoğun baskı altında başarılı olduklarını kanıtladı. Gelecekteki başarı, artık geleceğin nasıl görüneceğini hayal etmeye veya kriz durumlarına hızlı uyum sağlamak için çabalamaya değil, her an zorluklara ve fırsatlara yanıt olarak sürekli inovasyona dayanmaktadır. Yenilik sadece içsel değildir; kuruluşların inovasyon ortakları da dahil olmak üzere ekosistemlerine yaymaları gerekiyor. İnovasyonun artan hızı, inovasyon için yapı taşlarına erişimi temelde demokratikleştiren dijital teknolojiler, yazılımlar, yapay zeka ve bulut tarafından sağlanmayı sürdürüyor. IDC olarak, inovasyon çağında güvenlik teknolojilerinin şirketler için bir fırsat ve hatta inovasyonun hızlandırıcısı olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Mart ayında gerçekleştireceğimiz IDC Güvenlik Zirvesi’nde, güven ve güvenlikle ilgili birçok konuyu derinlemesine konuşacağız. Sektörel deneyim paylaşımları ve güvenlik ekosistemiyle yaratacağımız sinerji, etkinliğimizde sunacağımız birçok değerden yalnızca birkaçını oluşturuyor” dedi.

IDC Türkiye Araştırma Müdürü Yeşim Öztürk ise, “Siber saldırılar küresel manşetlerde yer almaya devam ediyor. Dijital kanallara, e-ticarete ve diğer sanal etkileşimlere güvenmek, siber saldırganlar tarafından sömürülen yeni saldırı yüzeylerini genişletmeyi ve güvenlik açıklarına neden olmayı sürdürüyor. Sağlık raporlaması, kişi takibi ve hibrit çalışma modelleri ise kişisel bilgilere yönelik potansiyel risklere katkıda bulunuyor. Fidye yazılımı, kimlik avı, e-posta güvenliği, içeriden gelen tehditler ve devlet destekli saldırılar, önemli kesintilere, yüksek maliyetlere ve itibarın zarar görmesine neden oluyor ve giderek yaygınlaşıyor. Siber tehditler artık ciddi finansal riskler oluşturuyor. Risk ve güvenin etkin yönetiminin zorunlu olduğu günümüzde, ‘güven eşittir değer, marka ve itibar’ anlamına geliyor. Şirketler değişime çevik bir şekilde ayak uydurmalı ve dijital güveni oluşturmak için kurum çapında bir seferberlik başlatmalı” şeklinde konuştu.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE