GeForce RTX 4080 GPU Türkiye’de satışta!

GeForce RTX 4080 GPU ekran kartı Türkiye’de satışa sunuldu. İçerik oluşturucular artık GeForce RTX 4080 GPU’yu ASUS, Colorful, Gainward, Galaxy, GIGABYTE, INNO3D, MSI, PNY ve ZOTAC gibi önde gelen ekli kart sağlayıcılarından veya dünya genelindeki sistem entegrasyon ve kurulum sağlayıcılarından edinebilecek.

Yeni GeForce RTX 4080 GPU, 12K’ya kadar RAW video dosyalarını veya büyük 3D sahneleri düzenlemek için üçüncü nesil RT Çekirdekleri, dördüncü nesil Tensör Çekirdekleri, sekizinci nesil çift AV1 kodlayıcılar ve bol miktarda 16 GB bellek sayesinde GeForce RTX 3080 Ti GPU’ya kıyasla 1,6 kata kadar büyük bir performans artışı sağlıyor.

3D sanatçılar artık proxyler olmadan gerçek zamanlı olarak 3D sahneler oluştururken doğru ve gerçekçi aydınlatma, fizik ve malzemelerle çalışabiliyor. Artık NVIDIA Omniverse beta sürümünde mevcut olan DLSS 3, ek kareler oluşturmak ve saniye başına kare sayısını (FPS) önemli ölçüde artırmak için RTX Tensör Çekirdeklerini ve yeni Optik Akış Hızlandırıcıyı kullanıyor. Bu sayede görüş alanında düzgünlük artırılıyor. Unity ve Unreal Engine 5, yakın bir zaman sonra DLSS 3 ile güncellenmiş sürümleri yayınlayacak.

Video ve canlı yayın platformlarındaki yaratıcı iş akışları, yüzde 40 artırılmış kodlama verimliliğiyle, daha yüksek çözünürlüklerin ve daha net görüntü kalitesinin kilidini açan yeni AV1 kodlayıcı tarafından da hızlandırılıyor. AV1, Voukoder eklentisi aracılığıyla OBS Studio, DaVinci Resolve ve Adobe Premiere Pro’ya entegre ediliyor.

Yeni çift kodlayıcılar, GeForce Experience ve OBS Studio aracılığıyla gerçek zamanlı olarak 60 FPS’de 8K çözünürlüğe kadar çekim yapıyor ve video dışa aktarma sürelerini neredeyse yarıya indiriyor. Popüler video düzenleme uygulamaları, Adobe Premiere Pro (popüler Voukoder eklentisi aracılığıyla) ve Çin’in en iyi video düzenleme uygulaması olan Jianying Pro dahil olmak üzere bu ayarı etkinleştirmek için güncellemeler yayınladı. Blackmagic Design’dan DaVinci Resolve ve MAGİX Vegas Pro da bu hafta çift kodlayıcı desteği ekledi.

Yapay zekâ görüntü oluşturucuları, yeni düzenleme araçları ve Photoshop ve Premiere Pro gibi Adobe uygulamaları dahil olmak üzere son teknoloji yapay zekâ çözümleri, içerik oluşturucularını bir sonraki seviyeye taşıyor. İçerik üreticiler hızlı bir şekilde beyin fırtınası yapabilirken, gelişmiş efektleri kolayca uygulayabiliyor ve sıkıcı, tekrarlayan görevleri ortadan kaldırılıyor. GeForce RTX 40 Serisi GPU’larda bulunan dördüncü Nesil Tensör Çekirdekleri, önceki nesle kıyasla performansta 2 kata kadar artış sağlayarak tüm bu yapay zeka araçlarının hızlanmasına yardımcı oluyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE