Galaxy Watch modelleri için üç yeni özellik

Samsung, One UI 4 yazılım güncellemesiyle Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active2 ve Galaxy Watch3 için yeni sağlık ve kişiselleştirme seçenekleri ile özellikler sundu.

Yeni özellikler şöyle:

Düşme algılama özelliği: Düşme Algılama özelliği, akıllı saat kullanıcıları egzersiz yaparken gerçekleşebilecek sert düşüşleri önceden tespit edebiliyor. Güncelleme sayesinde daha yüksek Düşme Algılama hassasiyeti ayarı yaparak ayaktayken ve hareketsizken gerçekleşebilecek düşmelerin algılanabilmesini sağlayabilirsiniz. Düşme algılandıktan sonra saatiniz daha önceden iletişim için belirlenmiş kişilere SOS bildirimi göndererek mümkün olan en kısa zamanda yardım alabilmenizi sağlıyor. Bu sayede hem kendinizi hem de hassas durumdaki sevdiklerinizi koruma altına almanız kolaylaşıyor.

Grup Hedefleri özelliği: Grup Hedefleri özelliği, birbirinizden uzakta da olsanız arkadaşlarınızla birlikte egzersiz yaparak motive olabilmenizi ve birbirinize meydan okuyabilmenizi sağlıyor. Güncellemeyle birlikte arkadaşlarınızı veya ailenizden kişileri bir mücadeleye ekleyebilir, en kısa zamanda en fazla egzersizi yapma konusunda bireysel olarak yarışabilir veya ekip olarak hedeflerinize ulaşmaya çalışabilirsiniz. Yarıştaki durumunuzu veya ekibinizin performansını bileğinizden takip edebilirsiniz.

Kalp atışı takibi: Galaxy Watch serisinde kalp atışı takibi, kandaki oksijen seviyesi ölçümü, uyku ve stres yönetimi ölçümleri dâhil olmak üzere gelişmiş sağlık özelliklerinden oluşan kapsamlı bir sağlık paketi bulunuyor. Samsung Health Monitor uygulaması üzerinden Kan Basıncı özelliği ile sağlık takibinden faydalanabilirsiniz.