Fortinet’ten, yeni ASIC teknolojisi

Küresel siber güvenlik şirketi Fortinet, Fortinet’in ASIC teknolojisindeki en son atılımı olan ve dağıtık ağ kenarlarının güvenliğini sağlamada büyük adımlar atan FortiSP5’i duyurdu.

Fortinet’in 20 yılı aşkın ASIC yatırımı ve inovasyonu üzerine inşa edilen FortiSP5, geleneksel CPU ve ağ ASIC’lerine göre önemli güvenli bilgi işlem gücü avantajları, daha düşük maliyet ve güç tüketimi ve şube, kampüs, 5G, sınır bilişim, operasyonel teknolojiler ve daha fazlası için yeni güvenli altyapı sağlama yeteneği sunuyor.

Özel çip performansında benzersiz bir yenilik

FortiSP5, ağ ve güvenlik fonksiyonlarının yakınsamasını hızlandırmak için uygulamaya özel bir tasarım ve gömülü çok çekirdekli işlemciler sunuyor:

• Tehditleri engellemek için daha yüksek trafik inceleme seviyelerini yönetebilen ve önde gelen standart CPU’lara kıyasla 17 kat daha hızlı NGFW performansı.

• Hassas verileri koruyan ve sanal özel ağları güvence altına alan 32 kat daha hızlı şifreleme.

• 2,5 Gbps SSL derinlemesine inceleme, şifrelenmiş trafiği performans sorunları olmadan kötü amaçlı yazılımlara karşı incelemek için gereken işlem gücü.

• Yalnızca onaylı işletim sistemi yazılımının açılmasına izin veren güvenli önyükleme, kritik altyapıyı kötü niyetli müdahalelere karşı koruma.

• DDoS saldırılarını engellemek için hacimsel DDoS koruması.

• Dağıtık ağlar için güvenli ara bağlantı sağlamak üzere VXLAN/GRE donanım hızlandırmalı kapsülleme.

• Video konferans gibi hassas uygulamalarda, özel QoS ile kullanıcı deneyimini geliştirmek için donanım hızlandırmalı Hizmet Kalitesi (QoS).

Maliyet ve enerjide ciddi tasarruf

Beşinci nesil 7 nanometrelik bir çip olan FortiSP5, daha küçük bir form faktöründe daha fazla yetenek sunuyor:

• Önde gelen endüstri standardı CPU’ya kıyasla yüzde 88 daha az güç tüketimi

• Watt başına sektör lideri performans

• Sektör lideri fiyat-performans oranı

Yeni nesil güvenlik duvarı (NGFW), sıfır güven ağ erişimi (ZTNA), SD-WAN ve SSL denetimi gibi uygulamaları bir önceki nesle kıyasla 2 kat daha fazla hızlandırma ve aynı anda çalıştırma yeteneğiyle FortiSP5, aşağıdaki kullanım senaryolarını destekliyor:

Şube/Yerleşke: FortiSP5, SD-Branch’a geçişin küçük bir form faktöründe verimli ve uygun maliyetli olmasını sağlayarak BT personelinin yönetimi basitleştirip e ağ çalışma süresini artırırken OPEX’i azaltmasını sağlıyor. Ayrıca, daha fazla kurum bulut ve hibrit çalışma modelini benimsedikçe FortiSP5, müşterilerin uygulamalara her yerden güvenli ve sorunsuz bir şekilde erişmesini ve optimize edilmiş bir platformla tutarlı kullanıcı deneyimi sunmasını sağlamak için Güvenli SD-WAN için bir itici güç olmaya devam ediyor.

Sınır Bilişim: Sınır bilişim, uca yakın işleme yoluyla verimliliği ve maliyet kontrolünü artırırken, FortiSP5 hem ticari hem de OT ortamları için yüksek hızlı ağları ve güvenlik tehdidi korumasını destekleyerek trafik hareketi için darboğazı en aza indiriyor.

Operasyonel Teknoloji (OT): BT ve OT’nin yakınsaması, altyapıyı operasyonlarda kesintilere neden olan artan güvenlik risklerine açtı. FortiSP5, hem OT hem de BT altyapısını yüksek performanslı bir platformla güvence altına alarak ölçeklenebilir yakınsama sağlıyor.

5G: 5G’nin kurumsal ağlarda benimsenmesi artıyor ve daha yüksek bant genişliği ve daha düşük gecikme süresi sağladığı için uçta inovasyonu körüklüyor. FortiSP5, optimize edilmiş ve sürdürülebilir bir platform ile 5G’yi destekleyen sorunsuz bir geçiş sağlıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE