FMV Lisesi öğrencilerinden, Türkiye’nin en kapsamlı oyun geliştirme haftası

FMV Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı oyun geliştirme haftası “Game Development Days 2022”, 21 Şubat Pazartesi günü çevrim içi ortamda zoom platformunda başlayacak.

FMV Işık Okulları tarafından ücretsiz ve herkese açık olarak düzenlenen “Game Development Days” etkinlikleri, ülkemizde oyun geliştirme konusunda farkındalığı artırmak, girişimciliği ve inovasyonu desteklemek ve rekabetçi bir ortam kurma amaçlarıyla gerçekleştiriliyor. Etkinlik kapsamındaki oyun geliştirme sektörü temsilcileri söyleşileri ve oyun geliştirme eğitimleri ile katılanlar, lider firmalar ve başarılı girişimcilerle tanışma fırsatı yakalayacak. Söyleşi, eğitim ve yarışma başlıklarıyla üç bölümden oluşacak etkinliğin, bu yılki yarışma konusu ise “Uzay” olarak belirlendi.

Etkinliğe Havelsan, Alphan Manas, Eşref Bektaş, Mobidictum, Talha Karataş, Selçuk Geçer gibi sektörün lider firmaları ve başarılı iş insanları katılacak. Doğukan Koray Dörtkaş ve Oğuzhan Bora Altunseçen gibi genç girişimciler de katılımcılara deneyimlerini ve iş fırsatlarını sunacak.