Final Fantasy 14, uzun bir bekleyişin ardından Xbox’a geliyor

Final Fantasy 14, önümüzdeki yıl Xbox’a gelecek. Xbox oyuncuları bu habere çok sevinecek.

10 yılı geçen lansmanın sonrasında Square Enix’in oyunu Final Fantasy 14 uzun bekleyişin ardından Xbox’a geliyor. Geliştirici firma, oyunun 2024 baharında Xbox Series X/S için piyasaya çıkarılacağını duyurdu. PS5 muadili gibi bu sürümde Series X’te 4K görselleri ve daha hızlı yükleme avantajı sunacak. Xbox’a özel yükseltmelerin olup olmayacağı ise henüz net bir şekilde bilinmiyor.

Microsoft, Final Fantasy oyunlarını kitaplığına eklemek için gün sayıyor. 2019’da Game Pass’e 7’den 15’e kadar birçok sürümü barındıran 10 Final Fantasy oyunu eklenmişti. Bununla beraber gelen 10 yapımın içerisinde 14 bulunmuyordu. Bu nedenle Xbox oyuncuları sürekli olarak bu isteklerini dile getiriyorlardı. Oyun, sonraki senelerde PS4 (2014), Mac (2015) ve PS5 (2021) için bağlantı noktalarını paylaştı ve 2013’te PS3 ile PC’de çıkış yapmıştı.

Final Fantasy, 14 yerli şirkete öncelik verdi

Xbox, Nintendo ve Sony’e Japon oyun sektöründe öncelik verilmesine kızmışa benziyor. Bu tarz Japon oyun markaları Nintendo ve Sony konsollarında çıkış yaparken Xbox markasını es geçiyor. Bu sebeple Xbox, duruma el atmak konusunda kararlı gibi görünüyor. Bu oyun Microsoft’un kaderini birdenbire değiştirmeyecek fakat bazı oyuncular için bu bir avantaj sağlayacak. Bu arada oyun için en son 6.38 güncellemesi yayınlandı. 24 saat süren bir bakıma giren Final Fantasy 14, Kuzey Amerika veri merkezlerinde yapılan bazı sunucu yükseltmeleri gerçekleştirildi. Yama notlarına göre, oyundaki PvP dengesindeki bazı değişikliklerin yanında baskın ganimet dağıtımındaki bir değişiklik ve bazı hatalara öncelik verildi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE