FIFA 24 unutulacak: Bütünüyle yeni FIFA 25 çıkış tarihi sızdırıldı!

FIFA 25 için start zamanı sızdırıldı. Federasyonun geliştireceği ilk oyun, EA Sports FC’ye rakip olacak.

Geçtiğimiz aylarda FIFA ile yollarını ayıran Electronic Arts, artık FIFA lisanslı oyunları geliştirmeyecek. Federasyon ise markanın değerini kaybetmemek adına başka bir stüdyo ile çalışmayı sürdürecek. Ortaya atılan son iddialar, FIFA 24’ün gelmeyeceğini ve gelecek yıl FIFA 25’in tarihinin açıklanacağını belirtti.

FIFA 25, 2024’ün kış aylarında açıklanabilir

Electronic Arts’ın yeni futbol serisi EA SPORTS FC, FIFA 25 adlı yeni bir rakiple karşı karşıya gelecek. Twitter’da yapılan sızıntıya göre, FIFA federasyonu, EA Sports’la rekabet etmek amacıyla kendi oyununu çıkarma hazırlıklarına başladı.

Sızıntı, FIFA 25’in oyun tarihinin en kaliteli projelerinden biri olacağını ve 2024’ün kış aylarında çıkarılacağı iddia ediliyor. Bu, Electronic Arts’ın FIFA 23’ün son FIFA oyunu olacağını duyurmasının ardından gelmesiyle beraber merak uyandırıyor.

EA’nın yönetici ekibi, FIFA oyun serisinin, federasyondan daha büyük olduğunu açıkladı. Buna karşılık FIFA Başkanı Gianni Infantino ise bu iddialara itiraz ederek yeni nesil bir oyun üstünde çalıştıklarını duyurdu.

Sızıntılara rağmen EA SPORTS FC için henüz herhangi bir duyuruda bulunulmadı. Ancak köklü Kariyer Modu ve Ultimate Team’in sürdürülmesi bekleniyor. Ayrıca takım isimlerinin, logolarının ve formalarının lisanslı olmadığını da söyleyelim.

Sızıntının gerçek olduğunu düşünecek olursak, FIFA 24 çıkarılmayacak ve FIFA 25 ise 2024’ün sonlarına kadar oynanmaya hazır olmayacak. Ancak federasyonunun elinde büyük bir koz bulunduğunu ve EA Sports’a rakip olacağını söylemek gerekiyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE