ESET’ten güvenli internete Türkçe destek

ESET tarafından çocukların ve anne babaların dikkatini sanal dünyadaki risklere çekmek için hazırlanan videolar Türkçe olarak yayımlandı.

ESET Türkiye Ürün ve Pazarlama Müdürü Can Erginkurban dijital okuryazarlığın, eğitimin her alanında olduğu gibi, çocukken öğrenilmesi gerektiğinin altını çizerek, ESET olarak bu alanda kaliteli içerik üretme sorumluluğuna destek vermek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Saferkidsonline sitesi üzerinden hem çocuklara hem de anne babalara yönelik içerikler üretildiğini belirten Erginkurban, hem günceli hem de ihtiyaçları gözeterek Türkçe video içerik üretmeye önem verdiklerini söyledi.

Kimlik Hırsızlığı, Yabancılar, Aldatmacalar, Kaçırma Korkusu ve Siber Zorbalık ile ilgili beş ayrı animatif video ile paylaşılan bilgiler çocukların ilgi ile izleyebilecekleri bir anlatım diline sahip. Anne babaların, eğitimcilerin çocuklara bilgi vermelerine de destek olmayı amaçlayan video serisine https://saferkidsonline.eset.com/tr/kids-zone/young adresinden ve https://www.youtube.com/user/ESETTurkiye1/videos üzerinden ulaşılabilir.