ESET ve Intel’den fidye yazılımlarına karşı iş birliği

Avrupa merkezli siber güvenlik şirketi ESET, Intel Tehdit Algılama Teknolojisi’ni (Intel TDT) kendi çok katmanlı siber güvenlik teknolojisi ile birleştiriyor. Bu iş birliği ile ESET, sadece Intel donanımlarının sunabileceği fidye yazılımı algılama özelliği ile yazılım tabanlı algılama teknolojilerini geliştirecek.

Konuya ilişkin açıklama yapan ESET Uç Nokta Çözümleri ve Güvenlik Teknolojileri Sorumlusu Előd Kironský, “Bu iş birliği, fidye yazılımına karşı korunmada Intel’in donanım tabanlı fidye yazılımı algılama teknolojisiyle entegrasyonun sunabileceği hızla sağlanan gelişimi gözler önüne seriyor. İşlemci düzeyinde telemetriden faydalanmak, kötü amaçlı şifrelemenin daha iyi izlenebilmesini sağlamak için atabileceğimiz etkili bir adım. ESET her zaman çok katmanlı yazılıma inanmıştır. Silikon katmanı ekleyerek tehditlere karşı verilen savaşta bir sonraki dönüm noktasının donanım tabanlı güvenlik olduğunu gösteriyoruz” dedi.

Intel Corp Kıdemli Ekosistem Ortak Yetkilendirme Direktörü Carla Rodriguez ise, “Fidye yazılımları hem küçük işletmeleri hem de büyük kuruluşları etkiliyor ve küresel ölçekte ekonomik yansımalarla sonuçlanabilir. Gerçek küresel bir dağıtım ayak izi sunan ESET ile ortaklık kurmak bize heyecan veriyor. ESET’in fidye yazılımlarına karşı optimizasyonları, hem Intel vPro Enterprise hem de KOBİ’leri hedef alan yeni Intel vPro Essential çözümlerinde kullanılacaktır. Bu, farklı ölçeklerde şirketlere doğru ölçüde güvenlik sunan cazip bir donanım ve yazılım paketi sunuyor ve ESET yazılımı, Intel tabanlı kişisel bilgisayarlarda kullanıldığında daha fazla etkililik sağlıyor. Bu, fidye yazılımlarına karşı işleri yoluna koymak için atılan önemli bir adım” şeklinde konuştu.