Ericsson’dan Küresel Kamu Hizmetleri İnovasyon Merkezi

Ericsson, ABD’nin Teksas eyaletinde bulunan Plano şehrinde Küresel Kamu Hizmetleri İnovasyon Merkezi (Global Utilities Innovation Center) adlı tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

Ericsson’ın Plano tesisine yakın mesafede bulunan Küresel Kamu Hizmetleri İnovasyon Merkezi, son teknolojilere sahip cihaz test laboratuvarıyla donatıldı. Kamu hizmeti kurumları ve OEM (Original Equipment Manufacturers) iş ortakları, bu yeni merkezde yer alan kritik görev şebekeleri üzerinden kendi alanlarının ve IoT cihazlarının birlikte çalışabilirliğini güvenli bir ortamda test edebilecek. Uçtan uca işlevsel bir operasyonel laboratuvar olarak kurgulanan merkez, elektrik şebekesi genelinde üretim, iletim ve son kullanıcılara dağıtım da olmak üzere, özel şebeke operasyonlarının gerçek dünyadaki tüm kullanım alanlarını gösteren fiziksel temsilini kapsıyor.

Kamu kurumları, Ericsson ve sektör genelinde bilgi ve fikir alışverişi sağlayan bir öğrenim platformu olarak işlev gören merkez; aynı zamanda kurumlarının uçtan uca kullanım durumlarını çoğaltabilmelerini ve Ericsson iş ortaklarıyla yeni çözümler oluşturmalarını sağlıyor. Küresel Kamu Hizmetleri İnovasyon Merkezi ayrıca, Plano’da bulunan Ericsson Deneyim Merkezi (Ericsson Experience Center) ve Richardson’daki Ericsson Labs’ı içeriyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE