Ericsson’a GTI’den iki ödül birden

Ericsson’un “Time-Critical Communication” (Süre Açısından Kritik İletişim) çözümü, İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2022’de büyük beğeni topladı. Ericsson, GTI Award 2022’de “Mobil Teknolojilerde Yenilikçi Atılım” ödülünün yanı sıra sektöre katkılarından dolayı Üstün Başarı Ödülü’ne de layık görüldü.

Ericsson’un tüketiciler, işletmeler ve kamu sektörü için sürenin önemli olduğu uygulamalar ile hizmetlerin gerektirdiği düşük gecikme süresi ve yüksek güvenilirliği sağlayan yeni çözümü Time-Critical Communication, aynı zamanda oyunların gecikme olmadan oynanması, sürükleyici AR ve VR spor etkinlikleri deneyimi, fabrikalarda sorunsuz uzaktan kontrol ve artırılmış yol güvenliğini mümkün kılıyor. Yeni çözüm, 3GPP tarafından belirlenen ultra güvenilir, düşük gecikmeli iletişim (URLLC) standardını Ericsson’un inovasyonlarıyla bir araya getirerek gerçek zamanlı medya, uzaktan kontrol, mobilite otomasyonu ve endüstriyel kontrol gibi özellikler sunarak gecikmenin ana nedenlerini azaltıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ericsson Networks Mobil Genişbant Ses ve Yeni İş Alanları Başkanı Marie Hogan, “5G’den en iyi şekilde yararlanılması için gösterdiğimiz çabaların sektör tarafından büyük övgüyle karşılanmasını görmek gerçekten çok cesaret verici. Süre açısından kritik kullanım durumlarını hayata geçirmek için ekosistem iş ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.