ENS ve IMX BtcTurk PRO’da

Kripto para borsası BtcTurk, profesyoneller için geliştirdiği BtcTurk PRO’da Ethereum Name Service (ENS) ve Immutable X’i (IMX) listeledi. Böylece BtcTurk PRO, 60 kriptopara birimine ve 144 işlem çiftine ulaştı.

Yeni eklenen kriptoparalar ile BtcTurk PRO web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) işlem çiftlerinde alım satım işlemi yapılabiliyor. Ethereum Name Service (ENS) için minimum yatırma ve çekme limiti 1 ENS; Immutable X (IMX) için ise minimum yatırma limiti 10 IMX, minimum çekme limiti 20 IMX olarak uygulanıyor.

Ethereum Name Service (ENS) hakkında:

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blokzincirine dayalı dağıtılmış, açık ve genişletilebilir isimlendirme sistemidir. Zor okunabilen adresler, daha kolay okunup anlaşılabilecek şekilde çevrilir. Ethereum Name Service, Ethereum blokzinciri tabanlıdır ve yerel jetonu ENS’dir. ENS, cüzdanlarda makineler tarafından okunan alfanumerik Ethereum adreslerini, herkes tarafından rahat okunabilecek bir forma dönüştürmektedir. Ethereum Name Service projesi ile kullanıcılar, makineler tarafından okunabilen alfanümerik kodları kullanmak yerine, NFT ve diğer kripto varlıklarını kısa ve daha kolay akılda kalıcı bir bağlantıya dönüştürür.

Immutable X (IMX) hakkında:

Immutable X, Ethereum blokzincirinde üretilmiştir ve ERC-20 standartı ile çalışmaktadır. Immutable X, Ethereum’un ölçeklenebilirliğini hedefler ve kullanıcıların yaşadığı deneyimi iyileştirmeye çalışır. Kullanıcılar, ERC-721 ve ERC-20 jetonlarını, Immutable X’in sunduğu imkanlar doğrultusunda alıp satabilmektedir. Immutable X, bir saniye başına 9 binden fazla işlem gerçekleştirebilmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için Zero-Knowledge Rollup teknolojisini kullanır. Zero Knowledge Rollup, bir katman 2 ölçeklendirme çözümüdür. Sıfır bilgi anlamına gelmektedir. Zero Knowledge Rollup, hesaplamayı zincir dışına taşıyarak Ethereum Mainnet’teki verimi artırır. IMX jetonu, işlem ücretlerinin ödenmesi, kullanıcıların oy vererek yönetişime katılması ve jeton sahiplerinin stake yaparak ödüller kazanması amaçlarıyla kullanılır.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE