Emre Yusufi ve Lipton’dan çayını yudumlayan Hercules NFT’si

Dünyaca ünlü heykeltıraş Emre Yusufi, sanat camiasının merakla beklediği ilk NFT koleksiyonu “Mighty Hercules”da Lipton için özel bir eser yarattı.

Emre Yusufi’nin şimdiye kadar çalışmalarında günlük hayat ve popüler kültürden birçok öge ile harmanladığı Hercules karakteri, “Chainick” adlı eserde ise Lipton sarısı rengindeki kıyafet ve aksesuarlarıyla keyifle bir bardak Lipton çay yudumluyor.

Çayın sanat var olduğu sürece sayısız sanatçının üretimine ilham verdiğini paylaşan ekaterra Türkiye Pazarlama Direktörü Benan Özer, “Emre Yusufi’nin NFT dünyasına attığı adımda Lipton olarak yanında olduğumuz için mutluyuz. Teknolojinin etkisiyle sanatsal süreçler ve üretim de kendine yeni alanlar açıyor. Çayın hayatın her yerinde olduğu gibi bu yeni alanda da kendine özgü bir yer edineceğine inanıyoruz. Çay; yaşam ve sanatla daima iç içe olacak” dedi.

Emre Yusufi ise, “Lipton ile NFT ve sanat odağında bir iş birliği yapmak oldukça keyif vericiydi. Bu yönde vizyonu açık bir markayla bir araya geldiğim için çok mutluyum. Koleksiyonumdaki antik çağlardan ilham alan Hercules karakteri, yaşadığımız dünyayı anlatmak için hiperrealistik bir tuval görevi görüyor. Çağımıza dair birçok öğeyi bulabileceğiniz bu seride her zaman kültürde önemli bir yer tutan çay da elbette olmasa olmazdı” ifadelerini kullandı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE