Elon Musk’tan şaşırtıcı iddia: ”ABD, Twitter’da tam erişime sahip!”

Twitter’ı satın aldıktan sonra dikkatleri sürekli üzerine çeken Elon Musk, ABD Hükümeti’nin Twitter’a tam erişimi olduğu iddiasını ortaya sürdü.

Geçtiğimiz sene Ekim ayında Twitter’ı satın alan Elon Musk, o günden bu yana dikkatleri üzerine çekmeyi sürdürüyor. Yapmış olduğu açıklamalar ve platform üstünde yaptığı yeniliklerle gündemden düşmeyen ünlü isim bu defa yeni bir konuyla adından söz ettirdi. Verdiği bir röportajda Musk, ABD Hükümeti’nin Twitter’da tam erişimi olduğunu belirtti.

Yapmış olduğu açıklamalarla gündemden düşmeyen isimler arasında yer alan ünlü iş adamı Elon Musk, bugün yeni bir iddiayla sürpriz yarattı.

Twitter’ı satın almadan önce Elon Musk, ABD hükümetinin uygulamadaki her şeye erişim sağlayabildiğini iddia etmişti. Röportajın aktarılan bölümünde ise ünlü iş insanı, ABD Hükümeti’nin aboneler arasındaki sohbetler içinde olmak üzere platformdaki her şeye tam ulaşımının olduğunu bir kez daha iddia etti.

Bununla beraber açıklamasında Musk, ‘’Çeşitli devlet kurumlarının Twitter’da olup biten her şeye etkin bir şekilde erişim derecesi aklımı başımdan aldı. Bunun farkında değildim.’’ ifadelerine yer verdi. Söz konusu paylaşımdan bu erişimden kaç kişinin etkilendiği ya da bu erişime kimin onay verdiği ile alakalı bir bilgi aktarılmadı.

Tüm bunların dışında birkaç abonede şüpheye sebep oldu. Aboneler, Musk’ın bu bilgiye ulaşmasından sonra konuyla alakalı ne yaptığını öğrenmek istiyor. Aynı zamanda kullanıcı verilerinin hükümet erişimine girmesine nasıl engel olduğu sorusu abonelerin yanıtını beklediği sorular içerisinde yer alıyor.

Diğer taraftan, özel sohbetlere veya DM’lere erişimin de içinde olup olmadığına dikkat çekti. Fakat söz konusu erişimin belirli kişiler için bir mahkeme kararıyla mı ulaşıldığı yoksa ABD Hükümeti’nin Twitter’daki tüm bilgileri devamlı olarak mı sürdürdüğü ile alakalı kesin bir bilgi yer almıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE