Elon Musk Twitter’ın tüm hisselerine talip oldu

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesini satın alan Elon Musk, bugün yaptığı açıklamada Twitter’ın tamamını satın almak istediğini belirtti.

Hisse başına 54,20 dolar teklifle şirketin tüm hisselerini satın almak istediğini dile getiren Musk, Bret Taylor’a gönderdiği açıklama niteliğinde bir e-postada şu ifadeleri kullandı:

“Twitter’ın dünya çapında ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum. Ancak, yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin mevcut haliyle ne gelişeceğini ne de bu toplumsal zorunluluğa hizmet etmeyeceğini anlıyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor. Sonuç olarak, Twitter’ın yüzde 100’ünü hisse başına 54,20 dolara nakit olarak, Twitter’a yatırım yapmaya başlamadan önceki gün için yüzde 54 prim ve yatırımım kamuya açıklanmadan önceki gün için yüzde 38 prim karşılığında satın almayı teklif ediyorum. Teklifim en iyi ve son teklifim ve kabul edilmezse hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek.”

Teklifin kabulü halinde Musk, Twitter’ı yaklaşık 41 milyar dolara satın almış olacak.