Elon Musk hız kesmiyor: Twitter Blue, X Premium olarak değişecek

Elon Musk, yakın bir süre öncesinde adı da dahil olmak üzere her şeyini X ile değiştirmişti. Benzer olarak platformun Blue abonelik hizmeti de ‘X Premium’ olarak değişecek.

Twitter Blue, X’in yeniden markalaşmasında kendi payına düşeni almışa benziyor. Eski ismiyle Twitter yenilenmiş haliyle X, gelirler konusunda uzun bir süredir karsız bir platform konumunda yer alıyor. Elon Musk’ın devralmasının ardından Twitter Blue adlı ücretli bir abonelik getirilerek kazançların yükselmesi amaçlanmıştı. Şimdi ise bu hizmetin adı değişerek, bitmek bilmeyen bir değişime uyum sağlamaya çalışıyor.

Twitter Blue, X Premium olacak

Türkiye’de aylık 150 TL’lik bir ödeme ile alınabilen Blue abonelik hizmeti Elon Musk’ın paylaşımında X Premium olarak adlandırıldı. Hizmetin isim değişikliği konusunda herhangi bir bilgi yer almıyor. Fakat Twitter’ın isminin değişmesi gibi bunun da ardında bir sebep aramamak lazım.

Bu arada ilginç olarak Twitter’ın resmi hesaplarında ve Blue aboneliğinin ayarlar kısmında ‘xBlue’ olarak etiketlenmiş olan bir kullanıcı yer alıyor. Korumalı olan bu hesap açık bir şekilde farklı bir kişiye ait gibi duruyor. Bunun da neden böyle olduğu hakkında bir bilgi bulunmuyor.

İşin sonunda ise Twitter, Elon Musk’ın senelerdir hayalini kurmuş olduğu her şeyi içermesi yönünde ilerlemeyi sürdürüyor. X olarak yeniden markalaşması bunun en somut örneği olurken önümüzdeki güncellemeler ile X; medyadan, videoya ve hatta bankacılığa kadar her şeyi yapabilecek düzeyde bir uygulamaya haline gelecek gibi duruyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE