Elon Musk durmuyor: Twitter’da kripto para devri başlıyor!

Twitter ve eToro, kripto paralar için anlaşma masasına oturdu. Buna göre platformdan tam zamanlı olarak yatırım fırsatı yakalayacak.

Kısa bir zaman önce uygulama logusunu Dogecoin’in simgesiyle değiştiren Twitter, şimdi de platforma kripto para yardımı sağlıyor. 450 milyondan fazla aboneye sahip olan finans aracı eToro, Twitter ile anlaşma masasına oturdu. Bu, hem abonelerin hem de eToro yatırımcılarının platformdan daha fazla faydalanmasına fırsat sunacak.

eToro ve Twitter, kripto varlıklar için anlaşma yaptı

Twitter, platform içinde kripto para ticareti de içerisinde olmak üzere birtakım kripto özellikleri satın alıyor. Kripto para merkezli finansal olanaklar sunan eToro, müşterilerinin Twitter’da çeşitli işler yapabileceklerini belirtti. Elon Musk’ın kriptoya yönelik bu hamlesi ise yatırımcıları meraklandıracak gibi görünüyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre aboneler, Twitter üstünden hisse senedi, kripto ve diğer varlıklarını tam zamanlı olarak takip edebilecek. Aynı zamanda sosyal medya üstünden eToro aracılığıyla yatırım yapma seçeneğine sahip olmuş olacak.

Twitter ve eToro arasındaki anlaşma ‘$Cashtags’ isimli yeni bir hizmetin bir parçası olacak. Bu hizmet ilk olarak 2022 senesinde karşımıza çıktı, fakat son aboneye verilen bir özellik olmadı. eToro anlaşması ise uygulamanın finansal kullanım konusundaki hünerlerini geliştirmeye destek oluyor.

Geçtiğimiz hafta uygulamanın logosunu Dogecoin logosuyla değiştiren Elon Musk, Twitter’ı kripto paralar ile uyumlu konuma getirme çabasında olduğu görünüyor. Esinin ardından Twitter’ı daha kripto dostu bir duruma getirme çabalarının bir yansıması olarak düşünülüyor.

Elon Musk, daha önce de Twitter üstünden yapmış olduğu paylaşımlar ile kripto paranın değer kazanmasında büyük bir etki oluşturmuştu. Fakat popüler iş insanının uygulamayı devralması ile beraber Dogecoin yardımının ayrı bir düzeye geldiği anlaşılıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE