Elektrikli, fütüristik ve radikal BMW CE 02 tanıtıldı

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW Motorrad’ın şehir içi mobilitede standartları yeniden belirleyen modeli Yeni BMW CE 02 tanıtıldı. Tamamen elektrikli yeni BMW CE 02 radikal tasarımı, 90 km’ye varan menzili, hafif gövdesi ve geniş kişiselleştirme özellikleriyle Türkiye yollarıyla buluşmak için gün sayıyor.

BMW Motorrad’ın erişilebilir modeli olarak ürün gamında konumlanan yeni BMW CE 02, özellikle genç kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Şehir içi ulaşım odağında üretilen bu özel model çevik, pratik ve sağlamlığıyla öne çıkıyor.

Ne elektrikli scooter ne de elektrikli motosiklet

Büyük lastikleriyle sağlamlığı destekleyen yeni BMW CE 02 bu tekerlekleri sayesinde birçok arazide üst düzey sürüş keyfini de beraberinde getiriyor. Far çerçevesi ve jantlar için temel renk olarak kullanılan siyah renk, motor kapağı için metalik gri, mat gri ve parlak renkli yüzeylerle kontrast oluşturarak heyecan verici bir hal alıyor.

Highline versiyonuyla yeni BMW CE 02, dışa dönük ve renkli görünümü ile bizlerle buluşacak. Altın sarısı rengindeki çatal, petrol renginde bant ile kontrast oluşturarak CE 02’yi hareketsiz dururken bile dinamik ve geleceğe yönelik gösteriyor. Modelin ayırt edici silueti uzun, dar sele ve şasi ile tamamlanıyor.

Güçlü motor, hafif gövde ve tatminkar menzil

Yeni BMW CE 02’nin 11 kW/15 hp güç çıkışına sahip motor seçeneği bulunuyor. Bu güç çıkışı sayesinde kullanıcısına dinamik bir sürüş deneyimi sunan yeni BMW CE 02, 90 km’ye varan menziliyle de uzun şehir içi yolculuklarda kullanıcısının yanında oluyor. Ayrıca yeni BMW CE 02, güçlü motoru sayesinde maksimum 95 km/s hıza ulaşıyor.

Yeni BMW CE 02, sadece 132 kg ağırlığa sahip olan 11 kW’lik versiyonuna ek olarak 119 kg ağırlığında 4 kW’lik bir seçenek daha bünyesinde barındırıyor. Yeni BMW CE 02, 750 mm yüksekliğe sahip selesi ve aynı zamanda eğlenceli yol tutuş özellikleriyle de öne çıkıyor.

Hidrolik sönümlemeli teleskopik çatal yeni BMW CE 02’nin ön tekerleğinin en iyi derecede yola tutunmasını sağlarken, arkada tek taraflı amortisör kullanılıyor. Yeni BMW CE 02’nin güvenli duruşunu sağlayan fren sistemi ön tekerlekte ABS ile destekleniyor.

Yeni BMW CE 02 standart olarak 0.9 kW şarj ünitesiyle geliyor. Highline donanımında ise daha hızlı şarjı destekleyen 1.5 kW harici şarj cihazı kullanılıyor.

Standart sunulan Flow ve Surf sürüş modları

Yeni BMW CE 02’de Flow ve Surf sürüş modları standart olarak yer alıyor. Flow sürüş modu şehir içi trafiğinde en uygun kullanım ayarlarını sunarken, Surf ise dinamizmi beraberinde getiriyor. Opsiyonel olarak gelen Flash sürüş modu ise Highline donanımında sunuluyor ve yeni BMW CE 02’nin sportif yönünü öne çıkarıyor.

TFT ekran, USB-C şarj girişi ve yeni nesil bağlanılabilirlik

Yeni BMW CE 02’de kolay takip etmeye imkan sağlayan TFT gösterge paneli sürüş hızı, pil şarjı ve sürüş bilgilerini sürücüye iletiyor. Kokpitte bulunan USB-C şarj girişi akıllı telefonu daha hızlı şarj etmeye imkan sağlıyor. BMW Motorrad Connected uygulaması sayesinde bluetooth ile bağlantı, kullanıcıya sunuluyor. Highline donanımıyla birlikte BMW Connected uygulaması üzerinden sürüş bilgileri akıllı telefona kaydedilebiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE