E-ticaret sektöründe stratejik iş birliği

E-ticaret yazılımları, özel e-ticaret çözümleri ve tasarım hizmetleri sunan Ticimax, Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup’un halka açık şirketlerinden İndeks Bilgisayar ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında İndeks Bilgisayar, Ticimax’ın Türkiye’deki tek yetkili distribütör firması oldu.

İndeks Bilgisayar ile Ticimax’ın gerçekleştirdiği iş birliği, online kanallar üzerinden ürün satmak isteyen firmaların Ticimax teknolojilerine daha kolay ulaşmasını sağlayacak. İndeks Bilgisayar, Ticimax’ın bulut tabanlı e-ticaret ve e-ihracat altyapısı, WMS, Native Mobil Aplikasyon ve e-ihracat modülü gibi çözümlerini e-ticaret ve e-ihracat yapmak isteyen kişi ve kurumlarla buluşturacak.

İndeks Bilgisayar Genel Müdürü Banu Sürek, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle pandeminin etkisiyle e-ticaret müthiş bir ivme kazandı. E-ticaret sektörünün hacmi 2022 yılında bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 100 arttı. İndeks Bilgisayar olarak yükselen bu trendi takip ediyor, e-ticareti ve e-ticaretle kol kola ilerleyen lojistik gibi tamamlayıcı alanları her zaman odağımızda tutuyoruz. Bu noktada geliştirdiği altyapısı ve elde ettiği başarılarıyla e-ticaret alanında sektöre yepyeni bir bakış açısı getiren ve e-ticaret siteleri için altyapı desteği sağlayan Ticimax’ın distribütörlüğünü üstlenmekten mutluluk duyuyoruz. 15 yılı aşkın süredir Türkiye’nin dört bir yanındaki büyük, orta, küçük ölçekli pek çok firmayı e-ticaretle buluşturan bir sektör tecrübesine sahip olan ve yazılımını müşteri geri bildirimleri ile sürekli geliştiren Ticimax ile birlikte ülkemizde e-ticaret alanına adım atan kişi ve kurumların tüm dünyaya ulaşabilmesine destek olacağımız için heyecanımız büyük.”

Ticimax’ın Kurucusu Cenk Çiğdemli ise, “Türkiye’de e-ticaret pazar büyüklüğüne ilişkin ilk rapor 2013 yılında Bilişim Sanayicileri Derneği’nce (TÜBİSAD) yayınlanmıştı ve bu raporda Türkiye’nin e-ticaret pazar büyüklüğü 14 milyar TL olarak açıklanmıştı. E-ticaret pazarı 2022 sonu itibariyle 700 milyar TL’yi aştı. Böylece Türkiye’de 10 yıllık süreçte e-ticaretteki büyüme 50 kat olarak gerçekleşti. Sektör 2023 yılında ise en az yüzde 50 büyüme bekliyor. 2023 sonu pazar büyüklüğü olarak ilk kez trilyonlu rakamları göreceğiz. E-ticaret yapan işletme sayısı ise 2023 sonunda 1 milyonu aşmış olacak. Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri distribütörü İndeks Bilgisayar ile yaptığımız distribütörlük anlaşmasından dolayı mutluyuz. Amacımız teknoloji sektörünün farklı alanlarında hizmet veren paydaşlarıyla birlikte sektördeki bu hızlı ve istikrarlı büyüme atmosferini daha da yukarı çıkartmak. Bu stratejik anlaşmanın daha çok işletmenin e-ticaret ve e-ihracat ile dünyaya ulaşmasını sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE